Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co daje prawo jazdy A2?

Pisaliśmy już o kosztach innych kursów np. dla kategorii C i kategorii A. Kurs dla kategorii A2 kosztuje tyle samo co dla samej kategorii A, ale prawie zawsze jest droższy niż np. Załóżmy, że przewidywana cena kursu AM to 2000 zł.

Bez wątpienia możesz również uzyskać wiele informacji bezpośrednio od uczniów w naszej grupie na FB (znajdź uczniów przechodzących przez kategorię AM).

Ile lat udało nam się osiągnąć kategorię A2?

Kandydaci w tej kategorii są dopuszczeni do egzaminu państwowego w wieku 18 lat, ale mogą złożyć wniosek do 3 miesięcy przed ukończeniem 18. roku życia.

Osoba, która nie była jeszcze w mający styczność z motocyklami i nieposiadający kategorii prawa jazdy, może przystąpić do pełnego egzaminu klasy A dopiero po ukończeniu 24 roku życia. Jeśli jednak ktoś wcześniej posiadał prawo jazdy kategorii A2, to do egzaminu grupy A można przystąpić po dwóch latach od otrzymania prawa jazdy kategorii A2, czyli nawet 6 lat wcześniej niż wymagają tego przepisy!

Prawo jazdy A2 – egzamin teoretyczny i praktyczny

Kandydat na kierowcę ma możliwość wzięcia udziału w całym kursie (część teoretyczna i praktyczna) oraz tylko w części praktycznej z odrębnym przygotowaniem do egzaminu na prawo jazdy kat. sprawdzian teoretyczny. W drugim wariancie na „Teorię” w WORD można aplikować od razu po zdaniu PKK, na „Praktykę” – po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu wewnętrznego w ośrodku szkoleniowym. Jeśli zapisałeś się na kurs teoretyczny i praktyczny, możesz zarejestrować się na egzamin państwowy dopiero po zdaniu egzaminów wewnętrznych. Przyszły kierowca musi go zaliczyć, aby zarejestrować się na egzaminy końcowe, czyli państwowe. Egzamin teoretyczny trwa 25 minut i składa się z 32 pytań: 20 z wiedzy podstawowej i 12 z wiedzy specjalistycznej. Pytania są oceniane na trzech poziomach (1, 2, 3 punkty). [amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″] W sumie można z tego uzyskać 74 punkty, przy czym wynik pozytywny uzyskuje się przy co najmniej 68 punktach. Test jest zaprojektowany w taki sposób, aby nie było możliwości cofnięcia się do wcześniej zaznaczonych odpowiedzi i dlatego wymaga od przyszłego kierowcy dużego skupienia.

Egzamin praktyczny składa się z trzech głównych obszarów:

Prawo jazdy kategorii A2 to stosunkowo młoda kategoria w polskim prawie, która pozwala młodym kierowcom prowadzić stosunkowo mocne motocykle i jest przedsionkiem świata „ dorosłych maszyn. Istnieje wiele niejasności, a nawet mitów, dlatego wyjaśniamy je, korzystając z aktualnie obowiązujących przepisów.

Ponieważ dotychczasowa kolekcja klasy A została podzielona na kilka mniejszych, wielu motocyklistów nie może obejść swojej zasady. Wątpliwości budzą najczęściej wymagania dla kategorii A2: na różnych rajdach motocyklowych na forach toczą się gorące dyskusje o tym, które motocykle mieszczą się w tej kategorii, a na portalach sprzedażowych można spotkać supersportowe motocykle z napisem „przerobione na A2″. Jeśli spojrzeć na źródła, sprawa jest teraz całkiem prosta.

kategoria A2 – podstawa prawna

w przeglądzie rynku alfabetycznie i do 15 000 zł…

droga i teren í Funbike Pegaso 650, produkowany w latach 1992-2012, uważany jest za całkiem udany. Przez długi czas był wyposażony w silnik BMW F650 – 48 KM single rotax. Aprilla Pegaso 650 jest autentycznym i silnym konkurentem dla BMW F650, które jednak nie wytrzymało monumentalnego statusu BMW i przegrało bitwę rynkową. Nie polecam jednak tego silnika – był dość paliwożerny.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad