Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co dzieje się z dziećmi, które widzą dużo YouTube?

Pewnego dnia mój dwunastoletni syn powiedział:

– mamo, chcę być youtuberem.

Głaskanie/drwinowanie/straszenie dziecka w miejscu publicznym

Myślałem, że jest to informacja dostępna dla każdego, że robienie dziecku złych rzeczy jest niegrzeczne (nie wspominając o robieniu tego publicznie) . . Tymczasem Youtube jest pełen filmików z tym wszystkim:

 • wręczanie beznadziejnych prezentów i nabijanie się z dzieci, które przez to płaczą
 • straszenie dzieci potworami takimi jak wilkołaki lub gonienie piłą łańcuchową z im
 • wrzucają dzieciom żabę/węża/homara do wanny (każdy film to inne zwierzę, jest ich całkiem sporo), których dzieci strasznie się boją (tixabb_14)
 • dziecko śpiewa pod prysznicem (nagranie jest od pasa w górę, ale dziecko jest nagie i ma około 8-10 lat)
 • podkłada konsolę wyglądającą jak dziecięca i niszczy ją na oczach dzieci
 • publiczne niszczenie prawdziwych przedmiotów należących do dziecka i pokazywanie „czego go nauczyliśmy”

nie uczy się z telewizji

badania pokazują n że dziecko nie uczy się z telewizji, a już na pewno nie małe dziecko (chyba warto podkreślić, że mówimy o małym dziecku, które niekoniecznie jest zafascynowane tym, jak np. panda zaznacza swoje terytorium). Może wyglądać, ale jeśli nie ma interakcji, nie można tego poczuć (nie ma różnicy między fikcją a prawdą, więc nie mogę tego poczuć, nie wiem). Skąd ma wiedzieć, co to jest śnieg, kiedy patrzy na niego przez ekran? (7)

Dzieci uczą się poprzez węch i dotyk. Trzeba dotykać, lizać, czuć.

Niebezpieczne uzależnienie

Uzależnienie wydaje się dotyczyć tylko używek – w końcu alkoholizm, narkomania czy nadmierne palenie to najczęstsze tematy.

Ale prawda jest taka, że ​​można się uzależnić od prawie wszystkiego, w tym od YouTube. Istnieje wiele powodów, dla których dzieci spędzają wiele godzin korzystając z tej witryny. Jednym z nich jest brak uwagi rodziców i uspokojenia dziecka poprzez oddanie telefonu lub włączenie bajek na YouTube. Nasze pociechy przyzwyczają się do spędzania czasu na oglądaniu śmiesznych filmików i uznają to za jedyny ciekawy i słuszny sposób na dobrą zabawę. Internet i gadżety zabijają dziecięcą kreatywność, zmuszając je, by nawet nie próbowały znaleźć czegokolwiek poza oglądaniem ulubionych YouTuberów.

Wielogodzinne oglądanie YouTube ma również negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie naszych dzieci. Problemy ze wzrokiem pojawiają się, ponieważ dziecko rzadziej mruga, wpatrując się w ekran komputera, co prowadzi do suchości i pieczenia oczu. Długotrwałe siedzenie w jednym miejscu iw niewłaściwej pozycji może prowadzić do nieprawidłowej postawy i skrzywienia kręgosłupa. Najmłodsi często skarżą się też na bóle głowy i migreny, co również jest konsekwencją nadmiernego korzystania z telefonu czy komputera.

Co Family Link umożliwia rodzicom?

Jako rodzic:

 • określić godziny użytkowania urządzenia, dzienny limit czasu, indywidualne limity czasu korzystania z wymienionych aplikacji
 • sprawdzić lokalizację kontrolowanego urządzenia
 • Kontrolujesz aplikacje zainstalowane na urządzeniu i ich uprawnienia
 • zastosuj filtry do wyników wyszukiwania gier i aplikacji
 • zastosuj filtry do wyników wyszukiwania Chrome
 • Zatwierdź lub zapłać za zakupy dokonane przez dzieci
 • Zarządzasz informacjami o koncie Google swojego dziecka

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad