Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co jest potrzebne do rejestracji auta z gazem?

Ze względu na doskonałe warunki drogowe u naszych zachodnich sąsiadów wielu Polaków decyduje się na zakup u nich samochodu. Instalacje LPG są tam równie popularne jak w Polsce. Zawierając umowę upewnij się, że karta pojazdu zawiera informację, że jest on wyposażony w instalację LPG. W przeciwnym razie nie możemy zarejestrować samochodu w Polsce lub będziemy mieć z nim duże problemy. Zgodnie z prawem właściciel pojazdu musi zadbać o to, aby zbiornik został zalegalizowany w specjalistycznej stacji diagnostycznej. Dopiero po dopełnieniu formalności możemy cieszyć się korzyściami płynącymi z jazdy na LPG.

Co warto wiedzieć rejestrując samochód na gaz

Po zakupie lub wykonaniu instalacji gazowej powinniśmy sprawdzić jej działanie. Często zdarza się, że trzeba wyregulować instalację, aby samochód działał płynnie, a także na innym paliwie. Co ważne, od momentu zainstalowania instalacji LPG mamy tylko 30 dni na zgłoszenie tego do najbliższego działu komunikacji.

Ministerstwo Transportu dokonuje wpisu w dowodzie osobistym, że pojazd jest zasilany gazem, a następnie dokonuje się wpisu w karcie pojazdu. Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz mandat – w przypadku kontroli drogowej. Wygląda to jednak trochę inaczej niż w przypadku samochodów na benzynę lub olej.

Coroczny przegląd techniczny

Instalacje LPG/CNG wymagają corocznych przeglądów technicznych. Dotyczy to nawet nowych samochodów, które mają standardowy silnik i muszą trafić do stacji diagnostycznej nawet do trzech lat po zakupie. [amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″] Na taką kontrolę należy zabrać ze sobą nie tylko dowód rejestracyjny, ale również zaświadczenie o legalizacji butli gazowej oraz zaświadczenie o legalizacji instalacji gazowej. Cena za takie badanie techniczne to 162 zł.

Ile mamy czasu na rejestrację, gdzie należy to zrobić?

Musimy zarejestrować pojazd na gaz w Ministerstwie Komunikacji. W zależności od tego, gdzie mieszkamy, możemy go znaleźć w urzędzie miejskim lub wojewódzkim. Po zamontowaniu instalacji gazowej mamy 30 dni na dokonanie odpowiednich wpisów w TÜV i karcie pojazdu.

Jeśli nie dopełnimy formalności, grozi nam mandat podczas kontroli drogowej, a nawet konfiskata dowodu rejestracyjnego pojazdu. Oczywiście policjant musi zdawać sobie sprawę, że taka modyfikacja auta miała miejsce, ale nie warto ryzykować. Tym bardziej, że wprowadzanie dokumentów w dziale komunikacji jest bezpłatne. Wystarczy mieć przygotowane odpowiednie dokumenty.

Formalności przy rejestracji samochodu LPG z Niemiec?

W Polsce nadal popularny jest import samochodów z zagranicy, zwłaszcza z zachodnich granic, prawdopodobnie dlatego, że samochody te są uważane za niezawodne i bardzo popularne. Nasz skup samochodów Gdynia kupił setki pojazdów z Niemiec.

Znane marki, takie jak BMW, Mercedes, Opel, są dobrze znane na całym świecie i są postrzegane jako samochody wysokiej jakości. Może to mieć też coś wspólnego z tym, że nasi zachodni sąsiedzi mają dużo lepsze drogi i przez to samochody są w dużo lepszym stanie, nawet jeśli mają sporo na liczniku.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad