Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co mogę zrobić, aby ludzie subskrybowali mój kanał YouTube?

Miniatura filmu to główny obraz widoczny dla osób przeglądających wyniki wyszukiwania. Wraz z tytułem filmu miniatura sygnalizuje widzowi, o czym jest wideo. Ma to ogromny wpływ na liczbę kliknięć.

Sam YouTube sugeruje miniatury, które są generowane automatycznie. Warto jednak pomyśleć o zaprojektowaniu niepowtarzalnego wizerunku. Według samej Akademii twórców YouTube 90% najlepszych filmów w YouTube ma niestandardowe podglądy. Zalecana rozdzielczość obrazu to 1280 × 720, co odpowiada współczynnikowi proporcji 16:9. Obraz powinien mieć rozmiar 2 MB i być w formacie jpg, gif, bmp lub png. Jeśli zastosujesz się do tych parametrów, Twoja miniatura z pewnością będzie wyświetlana w wysokiej jakości na wszystkich urządzeniach.

Krok 5: Utwórz (i promuj) zoptymalizowane listy odtwarzania

Listy odtwarzania to niedoceniany sposób na zdobycie większej liczby wyświetleń (i subskrybentów).

Dlaczego?

Kto zarabia na YouTube w Polsce?

Budzich dodaje, że w Polsce zarabiają m.in. na kontach na YouTube. Sylwester Wardęga, Radosław Kotarski, twórca Polimaty, która w ciekawy sposób przekazuje wiedzę, Łukasz Jakóbiak, twórca internetowego talk show, autorzy serwisu Abstrachuje i Adbuster, który konfrontuje reklamę z rzeczywistością.

Trudno mówić o zarobkach youtuberów właśnie dlatego, że składa się na nie wiele czynników. Weź pod uwagę rodzaj reklamy, która pojawi się w filmie, jej długość i popularność. Ważna jest też umowa z siecią afiliacyjną, która będzie dzielić się zarobkami vlogera.

Należy pamiętać, że reklamodawca płaci za pełne wyświetlenie wideo. Uważa się, że za pełne tysiąc wyświetleń reklamy można zarobić od kilku do kilkunastu złotych.

Czy pamiętasz, kiedy zapytano nas, kim chcemy zostać w przyszłości? Odpowiedziałem „gracz”. Jednak niedawno usłyszałem historię, w której mała dziewczynka odpowiedziała na to samo pytanie: „Youtube”. Wstrząsający? Niekoniecznie…

Może ta dziewczyna zostanie gwiazdą YouTube’a i będzie miała srebrny guzik do 100 000 subskrybcji? Móc! Życzę jej tego z całego serca, ale zacznijmy od początku.

Istnieje wiele powodów, dla których warto przeczytać ten nektar. Jednym z nich może być posiadanie kanału YouTube i tworzenie filmów. Po drugie – może jesteś na początku swojej przygody w tym obszarze? Wcale by mnie to nie zdziwiło, bo czasem w mojej głowie pojawiała się myśl: „Dlaczego nie rzucić tego wszystkiego i zostać YouTuberem? Zacznijcie dzień i kolejny film z magicznym hasłem: Witajcie kochani, witajcie na moim kanale, dzisiaj mówimy o…”. Innym argumentem może być to, że pomagasz komuś prawidłowo skonfigurować ten kanał. A może po prostu wiesz, że warto przeczytać nasze nektary, bo dzięki nim możesz poszerzyć lub utrwalić swoją wiedzę? Do jakiejkolwiek grupy potencjalnych czytelników należysz, zapraszam do zapoznania się z kolejną dawką wiedzy.

Optymalizacja opisów i filmów w YouTube

Chwytliwy tytuł YouTube ze słowami kluczowymi jest bardzo ważny. Tytuły filmów powinny mieć charakter marketingowy i zachęcać użytkownika, zachęcać do zapoznania się z prezentowanym przez nas materiałem. Frazy miejscowe mogą być umieszczone w tytule, a sama nazwa pliku wideo jest ważna, dlatego należy ją zoptymalizować tak samo, jak tytuł. Aby opis Twojego filmu był wyjątkowy, dodaj:

  • link do strony z linkiem do tematu naszego filmu na YouTube,
  • krótką notatkę o tym, o czym jest film ,
  • ) lista podpisów z tytułami lub napisami naszego filmu na YouTube,
  • oczywiście link do subskrypcji, jest to ważne przy promowaniu kanału na YouTube,
  • To warto dodać link do powiązanych filmów,
  • Możemy dodać linki do mediów społecznościowych, jeśli mamy.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad