Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co musi się uczyć, żeby być YouTuber?

Pewnego dnia mój dwunastoletni syn powiedział:

– mamo, chcę być youtuberem.

autentyczność

Youtuber powinien przede wszystkim być sobą. To właśnie wyróżnia YouTube. Widzowie oczekują od YouTuberów autentyczności, przez co często się z nimi identyfikują, co zwiększa oglądalność.

YouTuberzy często spotykają się z negatywnymi opiniami, a czasem obraźliwymi komentarzami na swój temat. Zawsze znajdzie się ktoś, komu nie spodoba się treść danego filmu. Niestety, zamiast kulturalnie wyrażać swoje opinie, niektórzy obrażają i piszą, i to złośliwie. Youtuber musi więc być wytrwały w radzeniu sobie z takimi trudnościami, znać swoją wartość i nie poddawać się.

Jak zostać youtuberem?!

Prawdopodobnie nie znasz odpowiedzi na to pytanie, ponieważ szukasz tutaj. Aby rozpocząć, musisz znać odpowiedzi na następujące pytania:

  • Jak utworzyć konto YouTube?

  • Jak przygotować film na YouTube?

  • Co robić na kanale?

  • Jak wybrać motyw dla kanału YouTube?

  • Jak wymówić?

  • Gdzie nagrywać filmy w YouTube?

  • kto jest youtuberem????

  • Co zrobić, aby zabłysnąć w sieci?

  • Jak założyć kanał YouTube dla swojego dziecka

Masz pomysł? Gdzie zacząć

YouTube jest własnością Google od kilku lat. Więc jeśli masz adres e-mail Gmaila, nie musisz nawet tworzyć nowego kanału, wystarczy zarejestrować się przy użyciu tych samych danych logowania YouTube. Jeśli jednak z jakiegoś powodu chcesz utworzyć nowe konto, pierwszą rzeczą, na której powinieneś się skupić, jest wybranie dla niego nazwy. Dobra nazwa powinna być powiązana z zawartością Twojego kanału. Słowa „podróżować”, „podróżować” czy „w drodze” od razu sugerują, że vlog będzie o podróżach.

Istnieje wiele kanałów, które w tytule zawierają nazwisko lub pseudonim twórcy – na przykład wspomniany wyżej Casey Neistat. Pomyśl też o nazwach takich jak Imię+Vlog, Imię+Vlogi, Imię+Kucharze i podobne kombinacje. Jeśli masz zupełnie inny pomysł, to dobrze! YouTube to miejsce dla kreatywnych ludzi.

Dobrze byłoby zadbać o wygląd profilu przed opublikowaniem czegokolwiek. Profesjonalnie wyglądający profil zachęci Cię do oglądania filmów i subskrypcji. Stylizuj zdjęcie na okładkę, aby dobrze pasowało do Twojego imienia i zdjęcia profilowego. Możesz także umieścić ikony swojego profilu społecznościowego bezpośrednio na grafice lub dodać linki, które pojawiają się pod Twoim zdjęciem w tle w ustawieniach konta. Dzięki temu widzowie wiedzą, gdzie jesteś aktywny poza YouTube. Jeśli nie masz umiejętności graficznych, nic straconego! Istnieje wiele narzędzi online, które mają gotowe szablony dla żądanej rozdzielczości. Mogę polecić serwis Canva.com. W większości przypadków wymagana jest rejestracja, ale korzystanie z niej jest bezpłatne. Grafika nadaje się nie tylko do zdjęcia w tle, ale również do podglądu wideo, choć to już zależy od Twoich preferencji.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad