Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych lista

Wykazano, że leki i antybiotyki również wpływają na skuteczność antykoncepcji. Lista leków zmniejszających skuteczność tabletek antykoncepcyjnych obejmuje kilka grup leków. W tym sensie następujące leki mogą zmniejszać skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej:

 • leki przeciwpadaczkowe,
 • antybiotyki,
 • leki przeciwdepresyjne_1ixagt (tixagb) leki przeciwdepresyjne, (tixagb) B. podczas leczenia HIV,
 • hormonalne,
 • przeciwgrzybicze,
 • zaburza wchłanianie tłuszczu,
 • zwiększa się
 • fenixtilityb14) zwiększa się
 • fenobarbital, )
 • środek przeczyszczający
 • paracetamol, ale w dawce większej niż 3 g dziennie.

Popularność pigułki antykoncepcyjnej

Pigułka antykoncepcyjna jest najczęściej stosowaną metodą antykoncepcji hormonalnej. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje pigułek, pigułki jednoskładnikowe (które zawierają tylko progesteron) i pigułki dwuskładnikowe (które zawierają zarówno estrogen, jak i progesteron). Jaką rolę odgrywa pigułka antykoncepcyjna? Po pierwsze, skutecznie hamują owulację. Zmniejsza to szansę na ciążę. Po drugie, pigułki wpływają również na gęstość śluzu, który staje się niewygodnym środowiskiem dla plemników, dodatkowo zmniejszając ryzyko poczęcia. Trzecim efektem pigułki antykoncepcyjnej jest zmiana środowiska błony śluzowej pochwy.

Tabletki antykoncepcyjne są oczywiście przepisywane przez ginekologa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie ma możliwości zakupu tabletek antykoncepcyjnych bez konsultacji ze specjalistą. W okresie pandemii oraz mając na uwadze konieczność dalszego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych istnieje możliwość uzyskania e-recepty on-line po konsultacji ze specjalistą dostępnym na naszej stronie internetowej. Po konsultacji e-recepta wysyłana jest drogą mailową, dzięki czemu można z niej korzystać na terenie całego kraju. To szybki i łatwy sposób na utrzymanie antykoncepcji, ponieważ jak wiemy, odstawienie pigułki lub pominięcie choćby jednej dawki pigułki może skutecznie zwiększyć Twoje szanse na poczęcie!

Tabletki hormonalne należą do najczęściej wybieranych form antykoncepcji. Skuteczny i jednocześnie łatwy w użyciu. Należy jednak zauważyć, że niektóre produkty zmniejszają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.

Antykoncepcja hormonalna, w tym tabletki antykoncepcyjne, to popularna metoda zapobiegania ciąży. Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje tabletek hormonalnych – jednoskładnikowe z progesteronem oraz dwuskładnikowe, które łączą w sobie progesteron i estrogen. Jeśli stosujesz tę metodę antykoncepcji lub planujesz ją stosować, zdecydowanie powinnaś skonsultować się ze swoim ginekologiem.

Tabletki hormonalne może przepisać tylko lekarz, ich rodzaj wybiera lekarz na podstawie badania i rozmowy z pacjentką. Pod uwagę brane są: stan zdrowia pacjentki, tryb życia, waga czy planowana ciąża.

Kupowanie tabletek antykoncepcyjnych z nieznanych źródeł w Internecie to zły pomysł. Nigdy nie wiesz, na jaki produkt trafisz, a jego wpływ na Twoje zdrowie może być zabójczy. Podczas stosowania hormonalnej antykoncepcji należy poinformować lekarza o wszelkich skutkach ubocznych, takich jak wahania masy ciała, zmęczenie lub inne problemy zdrowotne. W razie potrzeby ginekolog przepisze dodatkowe tabletki.

Wzięłam dwie tabletki antykoncepcyjne jednego dnia – co mam zrobić?

Urlop, rozkojarzenie, lenistwo i błąd – przypadkowo wzięłam drugą tabletkę tego samego dnia. I co wtedy?

Kontynuuj przyjmowanie tabletek jak zwykle, a następnie zrób sobie przerwę zgodnie z zaleceniami dla stosowanego produktu. Po prostu zaczynasz kolejne opakowanie tabletek dzień wcześniej niż poprzednie.

zioła i tabletki antykoncepcyjne. Co zmniejsza efektywność?

Zioła mądrze stosowane mają pozytywny wpływ na zdrowie, ale niewłaściwie stosowane wywary ziołowe, np. w połączeniu z innymi lekami, mogą zagrażać życiu. Warto wiedzieć, że niektóre zioła mogą również negatywnie wpływać na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Uważaj, ponieważ ryzyko wpływu leków hormonalnych jest w niektórych przypadkach wysokie. Można tu spożywać ziele dziurawca, a zwłaszcza wyciągi z dziurawca, które zawierają dużą dawkę hiperforyny, która przyspiesza metabolizm antykoncepcji hormonalnej. Przyjmowanie senesu, psyllium, czarnuszki, a nawet siemienia lnianego może również osłabić działanie tabletek hormonalnych.

Zastanawiając się, co osłabia działanie pigułki antykoncepcyjnej, należy również zwrócić uwagę na ilość przyjmowanej witaminy C, ponieważ wykazano, że duże dawki witaminy C (np. przyjmowane w celu wsparcia układu odpornościowego) ) Może hamować działanie tabletek antykoncepcyjnych. Nie wymieniono tutaj dawek witaminy C przekraczających 100 mg na dobę. Zachowaj więc ostrożność podczas przyjmowania dodatkowych suplementów, jeśli Twoja dieta jest bogata w warzywa i owoce, które zawierają duże dawki tej witaminy.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad