Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co pochłania ludzi na YouTube?

Twierdzenie, że YouTube jest płatną platformą, na której każdy może udowodnić, że nie stracił ani grosza na oglądaniu filmów (innych niż funkcja premium), wydaje się niedorzecznym żartem. Stwierdzenie, że jesteśmy oszukani, graniczy z sensacyjnymi teoriami spiskowymi. Choć użyty przeze mnie nagłówek może być mylący, gwarantuję, że jeśli spojrzymy na problem z innej perspektywy, okaże się, że mogę mieć rację!

Najpierw zobaczmy, co by było, gdybyś musiał zapłacić prawdziwe pieniądze, aby to obejrzeć…

Jak zarabiać w YouTube?

Jak twórca może zarabiać w YouTube? Maciej Budzich wyróżnia dwie możliwości:

– Pierwsza to sytuacja, w której właściciel kanału zarabia na wyświetleniach wideo. W takim przypadku właściciel zawiera umowę z YouTube lub siecią partnerską. Pośredniczy między twórcą a YouTube’em, a jego zarobki zależą wtedy od liczby takich wyświetleń – mówi Budzich. – Jeśli spojrzeć na polski YouTube, niewiele osób potrafi tak rozsądnie zarabiać. Na przykład film Mafia dla psa, wideo promujące kampanię społeczną, miał 3 miliony wyświetleń i przyniósł około 6 tysięcy złotych. złoty.

Sztuczna inteligencja i kontekst

Eksperci sugerują, że sztuczna inteligencja YouTube zareagowała dokładnie w ten sam sposób, używając słów takich jak „czarny” i „biały”. Platforma wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji i ludzi do moderowania treści, ale w tym przypadku technologia wyraźnie zawiodła. Naukowcy sugerują, że platformy mediów społecznościowych powinny włączyć język szachowy do swoich algorytmów, aby zapobiec takim incydentom w przyszłości. „Nie wiemy, jakich narzędzi używa YouTube. Jeśli jednak polegają na sztucznej inteligencji, podobne wypadki mogą się zdarzyć” – powiedział Ashiqur R. KhudaBukhsh, informatyk z Instytutu Technologii Językowych Carnegie Melon.

KhudaBukhsh i Rupak Sarkar przeprowadzili badanie, aby dowiedzieć się, czy używanie terminów takich jak „czarny” lub „biały” prowadzi do zablokowania kanału YouTube. Sprawdzili, jak w takiej sytuacji działają klasyfikatory językowe, rodzaj sztucznej inteligencji wyszkolonej do rozpoznawania mowy nienawiści. Duet wykorzystał oprogramowanie do przeanalizowania ponad 680 000 filmów z pięciu popularnych szachowych kanałów YouTube. Okazało się, że 82% próbek oznaczonych AI nie zawierało żadnych słów, które można by uznać za rasistowskie. Jednak słowa takie jak „czarny”, „biały”, „atak” i „zagrożenie” uruchomiły filtry.

Wykorzystaj sukces innej platformy, aby osiągnąć własne cele

Poszukaj więc zewnętrznej platformy z ogromną społecznością (podobną do Twojej), aby się rozwijać. W tym przypadku był to MySpace, który miał wówczas (2006) ponad 20 milionów użytkowników. Skupiał popularne zespoły, jak i muzyków-amatorów szukających jeszcze lepszego sposobu na promocję. Nie było lepszego sposobu na promowanie materiałów niż za pomocą filmów, ale to było naprawdę oszałamiające.

    Pracuj do

Zapewne większość z Was zna mnie (w momencie pisania tego posta) z YouTube. Zrobiłem filmy o języku niemieckim, ponieważ lubię niemiecki i wolałbym udowodnić wszystkim, że niemiecki jest fajny i hej, książka jest prawie taka sama jak książka.

Nie lubiłem niemieckiego, ale mam dość YouTube.

Po pierwsze, YouTube pochłania niesamowicie dużo czasu. Przygotowanie standardowego odcinka zajmuje nieco ponad 10 godzin. 10 godzin mojej pracy, za którą nikt mi nie płaci. Przygotowanie fizyczne to tylko ułamek tego czasu, ale przygotowanie odcinka zajmuje około 3 godzin.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad