Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co psuje LPG w samochodzie?

Samochody na gaz mają kilka wad, które mogą skutecznie zniechęcić do tankowania LPG. Przyjrzyj się najczęściej wymienianym wadom.

Aby oszczędzać – trzeba inwestować. Zasada ta dotyczy również samochodów benzynowych. Średnia cena instalacji LPG to od 2000 do 5000 zł. zł, co dla wielu kierowców jest wystarczającym powodem do rezygnacji z jazdy na benzynie. Ostateczny koszt instalacji LPG zależny jest od modelu pojazdu i rocznika. Koszty instalacji gazowej amortyzują się po przejechaniu ok. 20 000 km. Kilometr.

Honda: silnik 0/150-156 KM

Samochody Hondy nie są zbyt wymagające pod instalację LPG. Gaz można zamontować w silniku benzynowym tego producenta praktycznie w każdym samochodzie. Warunkiem prawidłowego funkcjonowania instalacji LPG w Hondzie jest układ smarowania – smarowanie zaworów. Bez nich nawet najlepiej sprzedająca się Honda wkrótce będzie miała problem ze szczelnością zaworów, a to może być nie tylko drogie, ale potencjalnie niebezpieczne.

Za układ smarowania musimy dopłacić, ale gwarantuje on poprawną pracę instalacji gazowej.

Ile benzyny zużywa samochód zamiast benzyny?

Niestety zużycie paliwa w samochodzie jest większe niż zużycie benzyny.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″] Różnica wynosi około 20% w porównaniu do LPG.

Zakładając (czysto teoretycznie), że samochód spala 10 litrów benzyny na 100 km, koszt przejechania tego dystansu wynosi 75 zł (na podstawie powyższych cen).

LPG nie jest taki straszny, ale pozostaje pytanie – czy gaz jest odpowiedni dla pasjonata motoryzacji?

Jeśli dobry montaż sekwencyjny nie psuje wyglądu samochodu, nie zmienia właściwości jezdnych i nie szkodzi silnikowi – dlaczego fan benzyny, który dużo jeździ, miałby tego nie robić? Jeśli możesz mądrze oszczędzać, dlaczego nie? Nadal rozumiem narzekania ludzi, którzy twierdzą, że są kierowcami i dbają o swoje samochody i dopasowują do nich tanie części, ale LPG to ekonomia, której jedyną ceną jest mniej miejsca w bagażniku, nieco droższy serwis i częstsze tankowanie na sposób.

Przy klasykach można dodać, że tracą na oryginalności, ale to też przesada. Dobrze przemyślany montaż nie pozostawia znaczących śladów po demontażu, a ewentualne większe zużycie silnika rekompensuje fakt, że nasze auto zdecydowanie ma mniejszy wpływ na środowisko. Mam nadzieję, że ktoś mnie poprawi, ale słyszałem niepotwierdzone informacje, że samochody starsze niż Euro1 mogą dostać w Niemczech zieloną naklejkę, jeśli mają LPG. Ponadto możesz jeździć bardziej klasycznymi samochodami za zaoszczędzone pieniądze, co zawsze jest dobrą rzeczą.

Zalety samochodów na gaz

Instalacja instalacji gazowej w samochodzie to jeden ze sposobów na obniżenie kosztów paliwa i kosztów codziennej eksploatacji samochodu. Różnice cenowe między olejem a benzyną i gazem ziemnym są znaczne, dlatego lubimy kupować samochody z fabryczną instalacją LPG i decydujemy się na montaż butli w naszych pojazdach. Rozwiązanie to niesie ze sobą szereg korzyści dla użytkownika pojazdu oraz środowiska naturalnego. Wiedząc, jakie awarie urządzeń LPG mogą nam się przytrafić, łatwiej jest zidentyfikować „objawy” awarii. Samochody na LPG to dobry wybór z wielu powodów, jednak musimy zadbać o stan techniczny instalacji LPG. Jest to niezbędne, jeśli chcemy cieszyć się bezpieczną jazdą i uniknąć wysokich kosztów naprawy pojazdu.

Wiele usterek występujących w samochodzie zasilanym LPG nie zawsze oznacza usterkę instalacji LPG. Bardzo często problemy z napędem LPG pojawiają się dużo wcześniej niż z benzyną.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad