Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co robią wyszukiwarki by wykrywać treści?

Poszukiwanie przepisu na osiągnięcie najwyższej pozycji w rankingu Google jest trudne i żmudne. Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci zrozumieć, jak działa wyszukiwanie i jak pozycjonować swoją witrynę i wyróżniać się na tle innych. Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg „wskazówek”, o których warto pamiętać podczas optymalizacji witryny pod kątem SEO.

Co robi wyszukiwarka Google w analizie sieci?

Przede wszystkim możesz sprawdzić, jak Google „widzi” i „czyta” Twoją witrynę. Po drugie, pomaga znaleźć elementy, które są niedostępne dla robota wyszukiwarki lub odwrotnie, znaleźć to, co jest prezentowane tylko robotowi Google. Takie możliwości daje przeglądanie stron zapisanych w pamięci podręcznej Google. Do dyspozycji mamy zwykłą pamięć podręczną – wygląda ona jak strona w standardowej przeglądarce i pamięć podręczną tekstu, czyli bez grafiki, skryptów, stylów. Jest to szczególnie przydatne do znajdowania ukrytych elementów, które nie są widoczne podczas przeglądania strony.

Jak mogę sprawdzić stronę z pamięci podręcznej Google? Oto kilka sposobów:

pobieranie

Pobieranie to proces, w którym Googlebot odkrywa nowe i zaktualizowane strony i dodaje je do indeksu Google.

Ogromna liczba komputerów jest używana do pobierania miliardów stron internetowych. Aplikacją odpowiedzialną za te działania jest Googlebot (zwany też robotem, botem lub pająkiem). Googlebot wykorzystuje proces algorytmiczny: programy komputerowe decydują, które witryny mają być indeksowane, jak często i ile stron mają być pobierane z każdej witryny.

indeks

indeks to zbiór wszystkich unikalnych fraz i słów wraz z linkami. Linki odnoszą się do stron w bazie danych. Najpopularniejszą wyszukiwarką jest Google (mają ją Google.pl, Interia.pl, HOGA). Według GemiusTraffic około 95% Polaków korzysta z Google.com

Popularność wyszukiwarek (domen)

1.2 Co to jest indeks wyszukiwarek?

Wyszukiwarki przetwarzają i przechowują znalezione informacje w indeksie — ogromnej bazie danych wszystkich znalezionych treści uznanych za wystarczająco dobre.

Gdy ktoś szuka czegoś w wyszukiwarce, przegląda indeks i generuje bardzo trafną treść, a następnie porządkuje ją w nadziei na rozwiązanie zapytania. Ranking wyników wyszukiwania według trafności nazywa się rankingiem. Można przyjąć, że im wyżej znajduje się serwis, tym wyższy jest jego autorytet.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad