Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co robić jak ci się nudzi

Lubisz sport? W takim razie trzeba kiedyś odwiedzić stadion i samemu poczuć panującą tam atmosferę. Kiedy nasi zawodnicy też grają, a jest o co grać, cały stadion staje się jednym. Radość, smutek, smutek… kiedy to poczujesz, przez twoje ciało przepłynie mnóstwo emocji z prędkością błyskawicy. Jest wiele sportów do wyboru: piłka nożna, siatkówka, lekkoatletyka… nie sposób wymienić ich wszystkich.

Czy wiesz dużo o swoim mieście? A może chcesz podszlifować swój angielski, hiszpański lub inny język? Prawie każde większe miasto i wiele popularnych wiosek oferuje bezpłatne wycieczki po mieście w kilku językach.

Nie zapomnij się zrelaksować

Co robisz w domu, kiedy masz wszystkie prace domowe? Jeśli czytanie książek jest Twoim patentem na relaks, uczyń z niego źródło jeszcze większej przyjemności. Stwórz przytulny kącik do wypoczynku.

To, czego naprawdę potrzebujesz, to wygodny fotel, w którym możesz się delikatnie zatopić i ukryć przed otaczającym Cię światem. Jeśli podczas czytania zmarzniesz, przyda się ciepły koc i poduszka pod plecami, aby było jeszcze wygodniej. W tym zabieganym czasie warto znaleźć czas na przyjemny odpoczynek pomiędzy wieloma zajęciami.

Co robić, gdy się nudzisz – sposoby na nudę

1. Idź spać. Jeśli jesteś bardzo znudzony i nie masz ochoty na nic, być może będziesz musiał się zdrzemnąć.

2. Ugotuj lub upiecz coś. Na przykład coś, co naprawdę lubisz, ale nie jadłeś od dłuższego czasu. W ten sposób łączysz przyjemne z pożytecznym, bo gotując czas leci bardzo szybko i w rezultacie masz coś (mniej lub bardziej) dobrego do zjedzenia. Przepisy można znaleźć w Internecie lub w książkach kucharskich.

Przeczytaj książkę

Jesienny klimat sprzyja czytaniu książek. Zrób sobie filiżankę herbaty, usiądź w fotelu i dołącz do starych znajomych. Lub poznaj nowych ludzi.

Czytanie to nie tylko sposób na zabawę i zabicie nudy — to wartościowe, zdrowe (!) i rozwijające zajęcie. Sprawdź 15 korzyści, jakie czerpiemy z czytania książek.

wieczór filmowy

Co jest lepsze od bajek? Oglądaj bajki z rodzicami! Wieczorami istnieje możliwość zorganizowania kina domowego po wcześniejszym uzgodnieniu. Dzieci mogą przygotować bilety, wyczarować swoje ulubione przekąski (popcorn, popcorn!), koce, poduszki, zorganizować coś do picia z wyprzedzeniem. Wszystko do późniejszego przytulania, dobrego samopoczucia i odlotu do baśniowej krainy.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad