Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co się stanie, gdy masz ponad 1000 subskrybentów na YouTube?

Dziś wiem, że to pobranie kosztowało mnie fortunę! Cena straconych szans dla prawie pioniera w tym segmencie tematycznym jest ogromna. Oczywiście nie ma co teraz o tym myśleć i żałować, ale takie są fakty.

Piszę to tylko po to, aby drogi czytelnik zrozumiał, że cena nie podjęcia dobrej pracy w dziedzinie o wielkim potencjale, którą lubisz, jest wciąż ogromna!

Jak zarabiać na YouTube?

Na YouTube możesz zarobić dużo pieniędzy. Dla wielu osób tworzenie treści wideo stało się ważnym źródłem dochodu. Terminy „youtuber” czy „vlogger” nie są już tak zaskakujące, jak ich pojawienie się w mainstreamowych mediach. Jeśli jednak chcesz zyskać popularność i wysokie dochody ze swoich kanałów YouTube, musisz dużo pracować.

Zasady współpracy z YouTube są dość jasne: przesyłaj oryginalne filmy, do których masz pełne prawa autorskie; Twórz ciekawe treści na temat, który Cię interesuje; Słuchaj swoich fanów i reaguj na ich potrzeby. Nie staraj się osiągać zysków, ponieważ musisz wykazać się determinacją, aby je osiągnąć. Niedawno zmieniona polityka finansowa YouTube znacznie zwiększyła wymagania dla twórców. Aby zacząć zarabiać, musisz mieć co najmniej 1000 fanów swojego kanału i ponad 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W teorii powinno to zmusić autorów do cięższej pracy nad jakością materiałów. Jak zwykle praktyka była trochę inna niż zakładano: celebryci z YouTube’a zyskali jeszcze większą popularność, a mali YouTuberzy stracili źródło utrzymania.

Właściwie źródło, bo duże pieniądze zaczynają się od kilku milionów wyświetleń.

Zdobądź subskrybentów, komentując filmy innych twórców

Weź udział w komentowaniu filmów innych twórców. Szczególnie pomocne jest posiadanie fantazyjnego tagu dla swojego kanału lub nazwy ze słowami kluczowymi. Dzięki temu użytkownicy od razu dowiedzą się, o czym jest Twój kanał i chętnie klikną w Twój profil, gdy zaczną czytać komentarze.

Jest to metoda czasochłonna, ale możesz szybciej zebrać pierwsze subskrypcje.

Pamiętaj!

Po przystąpieniu do programu partnerskiego YouTube i włączeniu zarabiania musisz mieć również aktywne konto Google Adsense.

Nie ma potrzeby tworzenia nowego konta! Jeśli masz konto Google, możesz aktywować Google Adsense na tym samym koncie. Musisz je skonfigurować z numerem konta i adresem pocztowym.

Statystyki i formaty reklam używane na YouTube

Rodzaje reklam na YouTube

W ciągu około miesiąca ponad 110 000 osób obejrzało film Popko na YouTube, który stał się UWAGA Zysk 2 0,42 USD, tj. H. przy kursie 1 dolar = 3,9 zł dochód przed opodatkowaniem wynosi 9,44 zł. Szczegółowe wyliczenia porównujące polskie i amerykańskie zarobki na YouTube w dalszej części artykułu.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad