Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co się stanie, jeśli nie lubię filmów z YouTube?

BPH natychmiast zareagował na niefortunne ogłoszenie. Z niektórych serwisów wideo, głównie YuoTube, zniknęły wszystkie filmy oznaczone tagiem BPH. Jak widzę, film jest nadal dostępny na Widok.pl. Zrobiło się duże, więc nawet kurtuazyjne reklamy zniknęły. Oczywiście taka walka z internautami to walka z wiatrakami… czy bank jest w stanie monitorować wszystkie serwisy wideo? Myślę, że będzie coraz gorzej i wkrótce pojawi się wiele klonów online.

4K tylko w YouTube Premium

Na razie powiadomienia są izolowane, więc nie mamy do czynienia z globalną implementacją. Google najwyraźniej testuje, jak takie rozwiązanie sprawdzi się w praktyce i jak zareagują na nie użytkownicy.

YouTube nie byłby pierwszą witryną pobierającą dodatkowe opłaty za dostęp do filmów 4K. W końcu podobne możliwości znajdujemy u innych gigantów streamingowych. Na przykład Netflix pobiera więcej opłat za subskrypcję, która umożliwia oglądanie filmów w 4K. Google najwyraźniej zakłada, że ​​może spróbować podobnej strategii.

A teraz pytanie – dlaczego tak jest?

Cóż, w tym miejscu wkraczamy w sferę spekulacji i domysłów, ale gdybym miał zgadywać, odpowiedź prawdopodobnie znalazłaby się w pierwszym akapicie tego tekstu. Google nie dba o to, co ludzie widzą, ale jak długo to widzą. Algorytm YouTube jest dostosowany w taki sposób, że zamiast wysyłać nam to, co chcemy, jak najdłużej zatrzymuje naszą uwagę na stronie.

I jak się okazuje, to, co lubimy, nie zawsze jest tym, co trzyma nas na stronie. Przypomnijmy, że Google nie dysponuje danymi oglądalności 20 tysięcy osób, które zdecydowały się wziąć udział w badaniu Mozilli, ale ponad miliarda użytkowników aplikacji. I myślę, że generalnie bardziej opłaca mu się pokazywanie użytkownikom treści, które po prostu przykuwają ich uwagę i „dobrze klikają”, niż treści idealnie dopasowane do użytkownika.

Masquer les goûts lub les aversions de vos vidéos

Cacher les goûts ou les aversions d’one video sur YouTube to assez cene socileen à ignorowane, jeśli nie śpiewasz utylizator.

Wybierz opcję dla chaque vidéo, nie musisz zmieniać parametrów wszystkich filmów wideo z twojego łańcucha, vous y serez pendant un moment.

Matter Awareness

Spójrz na YouTube trochę inaczej – potraktuj go jak świetną wyszukiwarkę, ponieważ ta platforma jest drugą co do wielkości wyszukiwarką na świecie – po Google. A jeśli tak, to możemy porównać nasz kanał YouTube do strony internetowej, która chce, aby jej artykuły pojawiały się wysoko w wynikach wyszukiwania. Aby to zrobić, musimy dać ludziom możliwość znalezienia naszych treści. Ta możliwość to dobra optymalizacja kanału.

Treść jest wszystkim. Kiedy myślimy o kanale YouTube, który odniesie sukces i osiągnie swoje cele, MUSIMY pamiętać, że najważniejsza jest treść. Najważniejsze to przekonać ludzi, że warto do nas wracać, że dostarczamy widzom fajne, ciekawe, rozwijające się i angażujące treści. Odwiedzając nasz kanał, widz otrzymuje pewną wartość dodaną (czy to uśmiech, rozrywkę, wiedzę, instrukcję, pomysł). Niezwykle ważna jest więc jakość treści i profesjonalizm jej wykonania.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad