Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co się stanie, jeśli używasz muzyki z prawem autorskim na YouTube?

Poza tekstami, bity są podstawą rapu czy hip-hopu. A co z prawami autorskimi? Kiedy i do czego można go wykorzystać? Co możesz zrobić z darmowym bitem?

Jak nie naruszyć praw autorskich do materiału?

Naruszamy prawa innych osób, gdy korzystamy z czyjejś pracy bez istotnej jej modyfikacji, a także naruszamy prawa innych osób, gdy ją rozwijamy.

Pamiętaj, że publikując własną wersję cudzej piosenki lub używając motywu muzycznego innej osoby, naruszasz prawa autorskie właścicieli praw autorskich. Aby bezpiecznie rozpowszechniać takie nagranie, musimy uzyskać odpowiednią licencję na korzystanie z utworu w odpowiednich obszarach użytkowania. Pośrednictwem w ich przyznawaniu zajmują się głównie organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. W Polsce jest to głównie ZAiKS.

Użytkownicy chansons a cappella

Użytkownicy chansons a cappella peut être l’une des meilleures opcje partager notre contenu, sans être péenalisé du YouTube’ Sinous mettons en ligne ou wykorzystania chansons complètes (originales), nous devons savoir que nous violons les réglementations communautaires. Wreszcie, il y a deux options, requester la allow de l’auteur, ou simplement utiliser des chansons a cappella, pour leuris paroles dans Certains contenus utiliser.

«MISJA À JOUR ✅ Czy chciałbyś oglądać filmy w swojej sieci YouTube bez problemów z autorem? ⭐ ENTREZ ICI ⭐ i naucz się komentować DEPUIS SCRATCH!»

Jak udostępniasz filmy z YouTube na swoim blogu?

Udostępnianie filmów z YouTube na blogu odbywa się głównie za pomocą opcji „umieszczania” w serwisie YouTube. Po kliknięciu w tę opcję otrzymamy kod, który możemy zamieścić na naszej stronie. Drugą opcją jest osadzenie linku, w którym znajduje się wideo, na przykład we wpisie na blogu. Zawartość określonego wideo zostanie pobrana automatycznie. Poniżej umieszczam link do jednego z moich filmów – nie zobaczysz osadzonego linku (tekst), ale treść ukrytą pod spodem (wideo).

Jakiś czas temu dużo mówiono o kanale masochistycznym. Produkcja, w której autor dość krytycznie odnosił się do filmu „Ostré Rande”, została zablokowana. Youtuber opublikował więc nową wersję swojej recenzji. Wykorzystano w nim tylko fragmenty zwiastunów, a nie sam film.Nasuwa się pytanie: czy takie działania są legalne?

Tutaj znowu link do prawa do cytowania. Pytanie brzmi, czy użycie tagu będzie uzasadnione w ocenie. Chyba tak. Oczywiście nadal należy pamiętać, że recenzja nie jest obrazą dla twórcy. Jak powiedziałem, granica jest płynna. Każdy przypadek należy analizować indywidualnie. Taki pretest, z którego zawsze korzystam, jest odpowiedzią na pytanie, jak ja bym się czuł na miejscu osoby ocenianej i krytykowanej. Ilekroć poczułam się urażona, urażona, dotknięta w jakikolwiek sposób, zapala mi się czerwona lampka, że ​​warto uważać.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad