Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co wpływa na widoki na YouTube?

Niech zgadnę – jesteś artystą, jakiś czas temu założyłeś kanał na YouTube i opublikowałeś swoje pierwsze teledyski. Od ostatniej premiery minęło już trochę czasu, a patrząc na wyniki oglądalności, zastanawiasz się: czy są sposoby na ulepszenie kanału? Odpowiedź brzmi tak. Oto prosta lista kontrolna, która pomoże Ci upewnić się, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby zoptymalizować swój kanał YouTube, aby zwiększyć liczbę wyświetleń, zbudować lojalnych odbiorców i zarabiać więcej w YouTube.

1. WYBIERZ NAZWĘ KANAŁU Nazwa kanału YouTube różni się od jego adresu URL. Nazwę można edytować i zmieniać później, ale najlepiej wybrać ją wcześniej i trzymać się jej. artysta. Wybierz więc coś, co jest w miarę krótkie i łatwe do zapamiętania (np. nazwa zespołu), coś, co pozwoli widzom wiedzieć, czego mogą się spodziewać po odwiedzeniu kanału. Możesz edytować informacje o swoim kanale YouTube, logując się na swoje konto Google+. Jeśli jesteś artystą, warto dodać słowa: OFFICIAL CHANNEL lub OFFICIAL do nazwy kanału, ponieważ widz zwykle szuka oficjalnego kanału artysty za pomocą wyszukiwarki YouTube i wierz mi, czy ci się to podoba, czy nie, w tym momencie , niestety ktoś wrzuci Twój teledysk na Twój kanał i nie zawsze zadziała content ID czyli system YouTube mający chronić przed takimi sytuacjami

odtwarzaj filmy YouTube w dowolnym języku

Żeby było jasne – biegła znajomość języka angielskiego jest dziś pewnym standardem, ale nie każdy biegle posługuje się więcej niż jednym językiem obcym. W rzeczywistości najpopularniejszy (język) tego świata jest również problemem dla wielu ludzi. Google zdaje sobie z tego sprawę, czego dowodem jest ciągły rozwój narzędzia – Google Translate. Aplikacja nie tylko pozwala na przetłumaczenie napisanych przez użytkownika słów lub fraz, ale także wyjaśnia tekst ze zdjęcia, a nawet pozwala na komunikację werbalną z drugą osobą.

Serwis YouTube należący do Google, a konkretnie do swojej firmy macierzystej Alphabet, oferuje automatyczne tłumaczenie napisów na kilka języków. Przyznaję, że sam korzystam z tego narzędzia, gdy film jest oferowany w języku, którego nie znam. Teraz Google chce pójść o krok dalej, ale władze będą potrzebować pomocy samych twórców.

Badanie słów kluczowych — Badanie słów kluczowych

Włączenie słów kluczowych do strategii umieszczania filmów wideo jest koniecznością.

Wyszukiwarka portalu odczytuje m.in. słowa zawarte w opisie oraz w tytule w celu rozpoznania treści filmu. W tym celu możesz skorzystać z Planera słów kluczowych Google AdWords. Możesz także użyć tego narzędzia, aby uzyskać informacje o średniej miesięcznej liczbie wyszukiwań hasła w Google. Jeśli poza SERP-ami w wyszukiwarce na często wyszukiwane słowo kluczowe pojawiają się także filmy z serwisu, to ich wysoka pozycja wnosi do nagrania wiele nowych wyświetleń. Analizując słowa kluczowe, pamiętaj, że podczas wyszukiwania filmów użytkownicy serwisu korzystają z mniej skomplikowanych wyszukiwań niż w Google. Więcej o analizie słów kluczowych przeczytasz w tym artykule na naszym blogu: Po przeanalizowaniu fraz, na których opiera się późniejsza strategia pozycjonowania wideo, dowiedz się, jaka jest konkurencja. Sprawdź, jak optymalizują swoje filmy i jakie słowa kluczowe mają podobne filmy.

Dodaj element tagu podczas oglądania filmu w YouTube

Teraz, gdy jesteśmy w ustawieniach kanału, warto przejść jeszcze dwie karty . Elementem promującym markę jest mały znak wodny widoczny w prawym dolnym rogu każdego filmu. To kolejne miejsce, w którym osoba oglądająca film może zasubskrybować Twój kanał. Warto o tym pamiętać.

Od Ciebie zależy, czy element promujący markę zostanie odzwierciedlony w całym filmie.

Układ kanału

Jeśli Twój kanał zawiera już wiele filmów, pogrupuj je według własnego uznania. Twórz listy odtwarzania. Przy aranżacji można zachować spójność kolorystyczną miniaturek, co wpływa na estetykę kanału.

Po utworzeniu kanału YouTube musisz zoptymalizować swój profil.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad