Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co zrobić, jeśli Twoje dziecko chce być YouTube?

Pewnego dnia mój dwunastoletni syn powiedział:

– mamo, chcę być youtuberem.

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Czy myślisz o tym, co lubisz oglądać na YouTube, co lubią oglądać twoi znajomi i ludzie wokół ciebie? Wiek również odgrywa tutaj rolę. Ludzie lubią oglądać różne rzeczy: zabawne filmy pełne skrajnych emocji, gdy ktoś gra w grę, ale także tutoriale (jak coś zrobić?). Dużą popularnością cieszą się również filmy motywacyjne, bajki dla dzieci, zwiastuny kinowe, klipy muzyczne, filmy podróżnicze z pięknymi ujęciami, poradniki… Zastanawiasz się, czy chcesz klikać filmy do internetowych szaleństw czy kosztowności? Tak naprawdę to od Ciebie zależy, co zostanie opublikowane. Staraj się, aby temat był interesujący. Zanim założysz kanał YouTube, zastanów się, do kogo chcesz dotrzeć z tymi filmami (ustal odbiorców na przyszłość). A jeśli po prostu nie wiesz, od czego zacząć, ale naprawdę chcesz, warto najpierw zapoznać się ze sprzętem. Pozwól swojemu dziecku „bawić się” YouTuberami! Wykonuj pierwsze eksperymenty z kamerą, rozmawiaj z kamerą, przycinaj filmy. Czasami nie warto publikować wszystkiego na raz.

To też warto dziecku wytłumaczyć. Musisz gdzieś zacząć.

Im więcej czasu spędzasz na tworzeniu treści (filmów, treści w mediach społecznościowych), tym lepszy stajesz się w tym, co robisz – ulepszanie swoich filmów zawsze wymaga nowych umiejętności.

Dla najmłodszych YouTube Kids

Jeśli interesuje Cię przede wszystkim oglądanie filmów przez dzieci, warto zarejestrować się na platformie YouTube Kids, która została stworzona z myślą w najmłodszych. Jako rodzic masz możliwość utworzenia osobnych kont dla swoich dzieci. Możesz blokować kanały, które Ci się nie podobają, i dodawać filmy do oglądania przez dzieci. To świetny sposób na śledzenie aktywności Twojego dziecka w YouTube.

Jak włączyć tryb ograniczony na moim komputerze?

Włączenie trybu bezpiecznego to tak naprawdę kilka prostych kroków. Poradzą sobie z tym nawet niedoświadczeni użytkownicy komputerów.

  1. Kliknij swoje zdjęcie profilowe. Pojawi się menu z wieloma funkcjami do wyboru.
  2. W dolnej części okna znajduje się opcja trybu ograniczonego dostępu. kliknij to
  3. Włącz tryb ograniczony w wyświetlonym oknie dialogowym.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad