Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co zrobić, jeśli zhakowali konto YouTube?

Kilka dni temu niektóre światowe gwiazdy muzyki zobaczyły nieautoryzowane treści opublikowane na ich kontach YouTube. Były to np. kanały takie jak: Taylor Swift (ok. 40 mln subskrybentów), Justin Bieber (ok. 68 mln) czy Harry Styles („skromne” 12 mln). Do listy przejętych kont możemy nawet dodać ikony takie jak Michael Jackson czy Eminem. Wielkie nazwiska i jeszcze większe liczby. Ostatni podobny ukierunkowany atak na muzyków w mediach społecznościowych miał miejsce w 2007 roku, jeszcze w czasach Ye Olde Myspace. Zagrożenie było wtedy wysokie, ale ten nowy hack znacznie go przewyższył, jeśli chodzi o umożliwienie ludziom zobaczenia złośliwych treści. Ale jak to wszystko się stało? Według The Record atak dotyczył konkretnie kont korzystających z Vevo. Osoby, które za tym stoją, nie promowały żadnego złośliwego oprogramowania, spamu ani linków phishingowych. Zamiast tego postanowili opublikować wiadomość z dziwacznymi treściami na najpopularniejszych kanałach świata. Ale o tym później. Jeśli kiedykolwiek oglądałeś teledysk popularnego artysty, prawdopodobnie widziałeś logo Vevo w prawym dolnym rogu. Jest to kanał zarządzany przez pośrednika – Vevo, który odpowiada za umieszczanie na nim treści. Ten kanał jest największym partnerem muzycznym YouTube/Google, a jego treści są promowane na karcie YouTube Music. Oficjalna odpowiedź Vevo na atak brzmi następująco: „Niektóre filmy zostały przesłane bezpośrednio na kanały Vevo przez niewielką liczbę artystów przez nieautoryzowane źródło. Wszystkie te nieprawidłowo przesłane filmy zostały od tego czasu usunięte przez Vevo. Źródło nie miało wcześniejszych treści” – powiedział The Record rzecznik Vevo. Jeśli chodzi o Vevo FAQ, informacja jest następująca: „Vevo nie oferuje bezpośredniego dostępu do artystów. Jeśli Twoje teledyski zostały dostarczone do Vevo, będziesz musiał współpracować z istniejącym dostawcą/wydawcą treści, który ma dostęp do przeprowadzenia aktualizacji”. Te dwa stwierdzenia są nieco sprzeczne, ale nie będziemy tutaj szczegółowo omawiać tych kwestii. . Po udanym ataku fałszywe treści z kanałów muzycznych zostały powiązane ze sprawą Free Paco Sanz. Jest to uważnie obserwowany skandal w Hiszpanii, w którym ochroniarz został skazany na 2 lata więzienia za zebranie darowizny w wysokości 350 000 euro na jego nieistniejącą chorobę. Spora grupa Hiszpanów uważa, że ​​to sprawa polityczna i że został niesłusznie skazany. „Nie zatrzymamy się, dopóki więzień polityczny Paco Sanz nie zostanie uwolniony” – napisała grupa @lospelaosbro w tweecie, przyznając się do ataku. Filmy przesłane do Justina Beibera, Travisa Scotta, Juice Wrld, Kanye Westa, Drake’a i innych nosiły tytuł „Justin Bieber – Free Paco Sanz (z udziałem Willa Smitha, Chrisa Rocka, Skinny Flex i Los Pelaos)”. Sugerowanie, kogo jeszcze zhakować, ostatecznie przejmując strony artystów takich jak Playboi Carti, Lil Nas X, Daddy Yankee i innych.

Filmy przesłane na te konta miały tytuły takie jak „ZHAKOWANY PRZEZ @LOSPELAOSBRO” lub „No Doubt – no me retiro era broma @lospelaosbro”. Wszystkie filmy zostały usunięte, ale sam Twitter ma teraz ponad 15 000 obserwujących. Oto przykład, w jaki sposób YouTube powiadamia Cię o nowo przesłanych złośliwych filmach:

Być może nie jesteś artystą z milionami widzów, ale nadal powinieneś odpowiednio chronić swoje konto YouTube. Każdy kompromis może skutkować masowym spamem lub filmami, które kierują użytkowników z dala od witryny za pomocą phishingu lub złośliwego oprogramowania. Warto tutaj przypomnieć podstawy zabezpieczania konta na YT. Do zalogowania się w YouTube wymagane jest konto Google. Dlatego dobra higiena bezpieczeństwa Google oznacza dobrą higienę bezpieczeństwa YouTube. Omówiliśmy już wiele kwestii związanych z bezpieczeństwem Google, ale oto kilka rzeczy, które możesz zrobić od razu: – Utwórz silne hasło i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). Używaj weryfikacji dwuetapowej Google Auth zamiast kodów SMS, aby uniknąć ryzyka ataków polegających na zamianie karty SIM. – Nie udostępniaj danych logowania innym osobom. Jeśli ktoś skontaktuje się z Tobą i obiecuje góry złota przekraczające Twoje najśmielsze oczekiwania, nigdy nie ufaj swoim informacjom i nie udostępniaj ich. – Użyj kontroli bezpieczeństwa Google. Zapewnia to szybki przegląd ostatniej aktywności związanej z logowaniem, logowaniami na urządzeniach, ustawieniami Gmaila i nie tylko. Jest to wygodny i celowy sposób na zrozumienie czasami przytłaczającej gamy dostępnych opcji. – Usuń witryny i aplikacje, których nie potrzebujesz lub których nie rozpoznajesz. Podobnie jak w przypadku wielu kont społecznościowych. Zawsze miej to, czego potrzebujesz. – Sprawdź komentarze zamieszczone pod Twoimi filmami. Jeśli jest dużo spamu i szkodliwych treści, może to zaszkodzić Twojej reputacji, a także wpłynąć na widoczność Twojego kanału YouTube.

Dlaczego ktoś kradnie konto na Instagramie?

Przejęte konta są wykorzystywane przez hakerów na różne sposoby:

  • żądanie okupu za uwolnienie;
  • wykorzystywać zdjęcia ofiary (np. jako treści na strony pornograficzne lub inne);
  • Sprzedaj całe konto za nielegalne działania (polubienia i obserwujący), np. spam;
  • zdobądź gotową bazę obserwujących, dzięki której nie musisz budować konta od podstaw;
  • informacje o osobie, której konto kradniesz lub której chcą użyć jej obserwujący;

Si me suis connecté avec un utilisateur

Dans le cas où le account a été créé before l’acquisition of the platformstorms przez Google, na pewno probs supte access to new à la chain . Eh bien, s’il a été établi avant May 2009 and que l’utilisateur ne l’a pas ressaisi depuis 2011, il se connectera automatique à un compte de mark. Autrement dit, un quota qui peut être géré par plusieurs personnes en meme temps.

«MISSION À JOUR ✅ Czy masz dostęp do YouTube, aby odzyskać dostęp do łańcucha głosowania? ⭐ ENTRER ICI ⭐ et découvrez comment le faire»

Jaki dokument można przesłać w celu weryfikacji tożsamości?

Najczęściej będzie to dowód osobisty, akt urodzenia, prawo jazdy lub paszport. Jeśli go nie masz, możesz przesłać dwa dodatkowe dokumenty tożsamości wydane przez organ państwowy. Może to być na przykład referencja lub karta kredytowa.

Tutaj możesz przeczytać jakie dokumenty akceptuje Facebook.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad