Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co zrobić YouTube, aby szanować prawa autorskie?

Jakby wychowywanie dziecka nie było wystarczającym wyzwaniem, technologia przyniosła rodzinom nowe sytuacje. Jak i jak długo dzieci mogą cieszyć się technologią bez uprzedzeń? Wszyscy rodzice chcą wyglądać jak najlepiej, a ustawienie czasu przed ekranem wymaga negocjacji, protestów, a czasem sukcesu w większości rodzin. Ale rodzice muszą przejąć inicjatywę i podjąć decyzję. Co by było, gdyby istniał inny sposób ustawiania czasu przed ekranem?

Co jest uczciwego w docieraniu do twórców TikTok?

Droits d’auteur sur TikTok

Warunki korzystania z reklam i YouTube

Rozpocznij coś w rodzaju „ monopoly ” youtube for ads:

„Użytkownik nie może korzystać z Usługi w celu (a) sprzedaży reklam, sponsoringu lub usług promocyjnych świadczonych w ramach Usługi lub Treści lub w ich ramach, z wyjątkiem przypadków, gdy: jest dozwolone w zasadach reklamowych YouTube (np. zgodne lokowanie produktu);”

szanuj prawa autorskie

Po pierwsze, prawa autorskie są często łamane online. Na szczęście internauci są coraz bardziej świadomi praw własności intelektualnej do utworów publikowanych w sieci. W związku z tym coraz częściej poszukują odpowiedzi na pytanie, gdzie w Internecie znaleźć miejsca, z których mogą bezpłatnie i legalnie pobrać zdjęcia do wykorzystania we własnych publikacjach.

Jeśli szukasz materiałów na ten temat, warto wiedzieć, że mają różne wersje licencji Creative Commons, które mogą występować w następujących formach:

Kiedy mam prawo zarabiać na youtube?

Rozumiem, że są to sytuacje, w których YouTube z jakiegoś powodu pozbawia nas możliwości zarobienia pieniędzy. Jeśli tak, to są to wszystkie przypadki, w których opublikowany przez nas film wideo narusza prawa innych osób. Przede wszystkim prawa autorskie.

System Content ID ma na celu automatyczne wykrywanie filmów, które naruszają prawa innych osób lub tylko te, które mogą je naruszać. O niedoskonałym mechanizmie tego układu można by wiele mówić, ale na razie najważniejsze jest coś innego.

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, aby YouTube nie uznał nas za osoby naruszające prawa autorskie, zasada jest bardzo prosta: bądź oryginalny. To nie jest wielkie odkrycie. To po prostu główna zasada prawa autorskiego. Oryginalność gwarantuje spokój ducha. Dlatego nasze filmy publikowane na YouTube nie powinny zawierać żadnych zapożyczeń z prac innych osób. Kredyty zabronione, czyli takie, które nie mieszczą się w limitach dozwolonego użytku. Mówiąc najprościej, chodzi o to, aby nasze filmy nie zawierały zdjęć osób trzecich, muzyki osób trzecich, filmów wideo osób trzecich itp.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad