Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Co zrobić, żeby być YouTuber?

Youtuber powinien przede wszystkim być sobą. To właśnie wyróżnia YouTube. Widzowie oczekują od YouTuberów autentyczności, przez co często się z nimi identyfikują, co zwiększa oglądalność.

YouTuberzy często spotykają się z negatywnymi opiniami, a czasem obraźliwymi komentarzami na swój temat. Zawsze znajdzie się ktoś, komu nie spodoba się treść danego filmu. Niestety, zamiast kulturalnie wyrażać swoje opinie, niektórzy obrażają i piszą, i to złośliwie. Youtuber musi więc być wytrwały w radzeniu sobie z takimi trudnościami, znać swoją wartość i nie poddawać się.

Czy chcesz być numerem 1 na YouTube? Połącz pracę z pasją!

Jeśli nie potrafisz czegoś zrobić i nie sprawia ci to zbytniej przyjemności, nie masz szans na sukces na YouTube. Czemu? Ponieważ widzowie odkryją Cię po kilku pierwszych filmach, które nakręcisz. Jak zostać godnym zaufania i wiarygodnym YouTuberem? Najważniejsze to znaleźć temat, na którym naprawdę Ci zależy. Z pewnością nie zabraknie Ci pomysłów na kolejny odcinek i naprawdę łatwo będzie Ci stanąć przed kamerą i z pasją opowiadać o swojej pasji.

W Internecie nie brakuje tak zwanych specjalistów od wszystkiego. Ich wiedza jest zazwyczaj bardzo powierzchowna, a przekazywane informacje nie wnoszą żadnych nowości. Dlatego Twoja fachowa, rzetelna wiedza i konkretne przykłady, które możesz zastosować, są prawdziwym atutem. Tylko w ten sposób można wyrobić sobie kompetentną opinię, wygrać i zainteresować odbiorcę oraz wyróżnić się na tle konkurencji. I jak wiadomo, nie brakuje jej, wręcz przeciwnie – stale rośnie. Widać, że Twoi potencjalni subskrybenci cenią sobie spokój i humor. Jednak opowiadanie historii w zabawny sposób nie wystarczy, aby zostać YouTuberem. Tworzenie rzeczowych i angażujących treści wymaga również solidnej wiedzy popartej doświadczeniem.

Jak zostać YouTuberem?

Pytanie więc co zrobić, aby podbić scenę YouTube i zostać znanym twórcą ciekawych filmów? Po pierwsze: trzeba mieć pomysł. Nie idź bez! Musisz jasno określić, jakie treści chcesz opublikować.

Coraz więcej osób mówi o specjalizacji i że jest to droga do zrobienia, ponieważ jeśli jesteś dobry we wszystkim, nie jesteś zły w niczym. Jednak to nie do końca prawda – wciąż istnieje wiele kanałów lifestylowych, których tematyka jest bardzo zróżnicowana.

Tak więc nie ma jednej uniwersalnej zasady sukcesu danego tematu – wszystko zależy od Ciebie, Twojej pomysłowości i Twojej osobowości. Jeśli masz świetne poczucie humoru, talent, o którym inni powinni wiedzieć, powinieneś spróbować pokazać to na dużym ekranie, jakim jest YouTube. Czasami obserwujących można zdobyć budując swoją społeczność, niekoniecznie oryginalną treść.

Po prostu edytuj i zdobądź subskrybentów

Wideo gotowe? czas budować! Na szczęście nie musisz od razu wydawać milionów monet, ponieważ istnieje wiele darmowych programów. Lightworks 14, HitFilm Express, Machete Lite to tylko niektóre z wielu propozycji. Oprócz tego istnieją aplikacje, które umożliwiają przetwarzanie ze smartfona, np. B. Edytor wideo InShot PowerDirector, VivaVideo.

Wypróbuj kilka z nich, aby zobaczyć, który najbardziej Ci odpowiada pod względem interfejsu użytkownika i oczekiwanej funkcjonalności. Masz problem z opanowaniem niektórych efektów? Tutaj na pewno przydają się tutoriale, nie zgadniesz gdzie… Tak, na YouTube!

Nie da rady bez dobrego sprzętu

Początkujący YouTube niekoniecznie będzie gotowy od razu wyposażyć się w profesjonalną kamerę, mikrofon i ewentualnie oświetlenie. W czasach, gdy nie wiadomo, czy kanał w ogóle zyska popularność, może skutecznie zniechęcić do inwestowania dużych pieniędzy w sprzęt. Na szczęście nie potrzebujesz od razu świetnego aparatu.

W dzisiejszych czasach nawet dobry smartfon zapewnia optymalną jakość od samego początku. Jednak przed nakręceniem pierwszych filmów warto zaopatrzyć się w mikrofon. Statyw będzie przydatnym gadżetem od samego początku. Jeśli początkujący youtuber nie dysponuje już całym niezbędnym sprzętem, aby uzyskać znacznie lepszą jakość filmów, zawsze powinien zwracać uwagę na warunki fotografowania – jakość naturalnego światła, wszelkie szumy czy szumy.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad