Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Czego nie powinieneś zrobić na YouTube?

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z YouTube, ale nie wiesz, jakie treści mogą zainteresować Twoich widzów, jestem tutaj, aby Ci pomóc – przygotowałem 100 pomysłów na kanały YouTube? To bardzo ważne, abyś znalazła coś własnego, coś, co naprawdę lubisz i w czym jesteś dobra. Widzowie na pewno to odczują i chętniej odwiedzą Twój kanał. Myślę, że marzenie o zostaniu YouTuberem to za mało, trzeba też mieć dobre rozeznanie, jakie treści chcesz udostępniać. Stworzyłam więc listę, która może pomóc tym, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z YouTube, ale nie mają jeszcze pomysłu na swój kanał.

Oto 100 pomysłów na kanał na YouTube:

Czy bloger musi przestrzegać prawa prasowego?

W przeciwieństwie do problemów opisanych powyżej, kwestia prawnej kwalifikacji bloga internetowego jako prasy została obecnie stosunkowo dobrze opisana i jest już przedmiotem orzeczeń sądowych. Na tej podstawie można wyciągnąć ogólny wniosek, że regularnie aktualizowany blog, w którym stale (co najmniej raz w roku) pojawiają się nowe artykuły, można uznać za czasopismo (zwłaszcza, jeśli kolejne artykuły są numerowane i/lub datowane). obowiązkowa rejestracja.

Więcej o kwalifikowaniu bloga jako prasowego przeczytasz tutaj: Czy blog jest prasowy i jak go zarejestrować tutaj: Jak zarejestrować blog – prawo prasowe

Formuła 5D

Ludzie chcą słuchać podcastów o prawie wszystkim, ale trzeba znaleźć oryginalny pomysł na dany temat. Formuła 5D jest do tego idealna. Mówi, że istnieje pięć różnych sposobów na rozwiązanie problemu.

  1. Szczegóły — Podaj więcej szczegółów niż inni.
  2. Projektowanie – Tworzenie lepszej struktury informacji. Uporządkuj treść odcinka w taki sposób, aby słuchaczowi łatwiej było śledzić Twoją argumentację lub spróbuj stworzyć strukturę, która utrzyma Cię w napięciu do końca.
  3. Różnice – pokaż swój punkt widzenia. Pamiętaj, że ludzie słuchają podcastu także dla jego autora. Każdy ma inne doświadczenia, a dzielenie się własną opinią wzbogaci dostarczane przez Ciebie treści.
  4. Drama – Stwórz historię i dodaj dźwięki. Unikalną cechą wyróżniającą podcast jest możliwość wykorzystania efektów dźwiękowych. To świetny sposób na dodanie dramatyzmu!
  5. Dane – wyświetla dane, statystyki lub przykłady. Mogą to być własne badania (np. ankiety) lub nietypowa prezentacja publicznie dostępnych danych.

Jak zasubskrybować YouTube Premium

Naszą ostatnią metodą jest zasubskrybowanie YouTube przez Argentynę. W efekcie za dostęp do usługi nie płacisz 23,99 zł miesięcznie, a jedynie 5 zł miesięcznie. Wszystko, czego potrzebujesz, aby skorzystać z „promocji”, to aplikacja VPN.

Krok 6: Promuj swoje filmy wśród odbiorców

Wiesz już, że YouTube jest drugą co do wielkości wyszukiwarką na świecie.

Ale to nie znaczy, że możesz po prostu przesłać kilka zoptymalizowanych filmów i oczekiwać, że zostaną ocenione.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad