Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Czego potrzebujesz, aby zarobić pieniądze na YouTube

Uwaga:

Ta misja nie może być czymś, co można w końcu zrobić w jeden dzień. Może to zająć tygodnie, miesiące, a nawet lata. Konceptualizacja to proces uświadamiania sobie, co? W jaki sposób? Czemu? Jeśli?

Zarobki partnerów — lokowanie produktów przez inne firmy

Sieci partnerów pozwalają nam wybierać produkty lub usługi do promowania w naszych materiałach za pomocą linków zwrotnych. Możemy porozmawiać o produkcie i podlinkować go pod naszym filmem. To przypisuje nam każdą transakcję generowaną za pośrednictwem tego adresu URL i otrzymujemy za to prowizję.

Ten model zarabiania jest bardzo dobrze rozwinięty w USA, ale w Polsce jest też wielu YouTuberów, którzy często zarabiają pasywnie, wrzucając wiele świetnych evergreenów z reflinkami pod swoimi filmami. Ten model biznesowy jest idealny dla twórców dokonujących tak zwanych rozbiórek lub recenzji sprzętu lub oprogramowania.

Ile zarabiasz za 1000 wyświetleń w YouTube

CPM (koszt za milę) w YouTube różni się w zależności od kraju i zależy od wielu czynników, m.in. B. popularność Twojego kanału, tematykę filmów, rodzaj reklam i liczbę kliknięć w reklamy.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które kraje mają najwyższy CPM, ponieważ czynniki te różnią się w zależności od kanału i sytuacji.

Jednak ze względu na liczbę reklamodawców ceny reklamy w USA są zazwyczaj wyższe niż w Polsce.

Jaki przychód na milion wyświetleń w YouTube? – na podstawie szacunków Google Ads

Zobaczmy, ile przyniesie nam 1 000 000 wyświetleń na YouTube. Dla tego przykładu powiedzmy:

  • Średni koszt reklamodawcy w Google Ads (AdWords) wynosi 3,5 centa za obejrzenie reklamy (CPV), co po odjęciu Google Adsense odpowiada około 2 centom za obejrzenie do prowizji.
  • Szacuje się, że około 40% internautów w Polsce blokuje reklamy. W tym przykładzie załóżmy, że zobaczy je 60% widzów.
  • , z czego 10% widzów, którzy zobaczą reklamę, ogląda ją i zarabia na kanale na YT.

Dodanie kanału do programu partnerskiego i rozpoczęcie zarabiania zajmuje Ci rok!???

Przyjrzyjmy się aktualnym statystykom kanałów, które jeszcze nie zarabiają. Kanał głosowy Language Freak jest numerem jeden. Zaledwie 3,5 miesiąca po przesłaniu pierwszego filmu zgromadził 506 subskrypcji i 4251 godzin publicznego oglądania wideo. Czekamy tylko na 494 subskrybentów i monetyzacja powinna być włączona 🙂

Jest jednak jedna rzecz warta odnotowania. Statystyki kanału pokazują inną liczbę godzin oglądania niż kwota w kolumnie Zarobki w Studiu autorskim.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad