Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Czy cena LPG spadnie?

Ceny LPG (Liquefied Petroleum Gas) rosną w ostatnich miesiącach. Zdaniem Mariusza Marszałkowskiego, redaktora BiznesAlert.pl, dalsza korekta kontraktu naftowego może je ustabilizować. – Otwiera też nowe możliwości odzysku kondensatu gazowego. Jednak ceny nie spadną drastycznie. Myślę, że do końca 2022 roku wyniesie około 2,5 zł – powiedział w rozmowie z eNewsroom.

Co najmniej sześć miesięcy

W sumie pakiet pomocowy będzie kosztował skarb państwa 2,8 mld euro i powinien trwać co najmniej sześć miesięcy. CBS Bureau of National Statistics podało, że w czwartek inflacja wyniosła w lutym 6,2 proc., a rządowy think tank makroekonomiczny stwierdził, że siła nabywcza spadnie w tym roku o co najmniej 2,7 proc. – po części „dzięki” rosnącym cenom energii.

(netherlands.online/wnl/MediaNL/Rijksoverheid/foto(s):Pixabay,archive)

Czy ceny paliw spadną?

Ze względu na niestabilną sytuację na świecie i utrzymującą się inflację prognozy cen paliw nie napawają optymizmem. Eksperci giełdowi zakładają, że w najbliższym czasie nie będziemy musieli liczyć się ze spadkami na światowych rynkach paliw. Od stycznia 2022 r.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″] hurtowe ceny paliw będą regularnie rosły. Jedynym optymistycznym aspektem prognoz jest założenie, że ceny paliw będą rosły wolniej lub ustabilizują się na poziomie zbliżonym do obecnych.

Trudno też powiedzieć, czy rząd zdecyduje się na utrzymanie obniżonego podatku VAT po 1 stycznia 2023 r. Należy jednak założyć, że w przyszłym roku ceny na dworcach znacznie wzrosną, a stawka VAT powróci do poziomu 23%.

Wreszcie dobra wiadomość dla zmotoryzowanych

W dalszej części swojego wystąpienia analitycy BM Reflex podkreślili, że ich zdaniem rynek wciąż znajduje się pomiędzy podażą i podaż, a rozdarcie stanowi ryzyko recesji.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził kolejną zmianę taryfy na sprzedaż gazu do PGNIG Obrót Detaliczny

W dniu 17 sierpnia 2022 roku Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę taryfy dla świadczonych usług dystrybucji paliw gazowych przez Polską Spółkę Gazownictwa (PSG). Średni wzrost stawek opłat wynosi 2,6 proc. Regulator zatwierdził już nową taryfę na sprzedaż gazu do PGNIG Obrót Detaliczny. Pierwsi klienci zaczną otrzymywać wyższe rachunki w drugiej połowie września 2022 roku. Dla:

  • Beneficjentów o najniższym zużyciu gazu, którzy wykorzystują to paliwo głównie do przygotowywania posiłków tzw. „Kuchenkowicze” (grupa taryfowa W-1.1. ), miesięczny rachunek średnio o 0,22 zł;
  • Klienci zużywający relatywnie duże ilości gazu np. do ogrzewania domu (grupa taryfowa W-3,6) miesięczny rachunek wzrasta o około 2,38 zł.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad