Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Czy można mieszać paliwa z różnych stacji?

A jak rząd brytyjski zapatruje się na nowe paliwo? – Jeśli Twój pojazd jest kompatybilny z benzyną E10, możesz mieszać paliwo E5 i E10. Całkowicie bezpieczne jest mieszanie ich w tym samym zbiorniku lub uzupełnianie E5, jeśli E10 nie jest dostępny.

– W przeciwieństwie do dolewania benzyny do silnika wysokoprężnego, zbiornik nie musi być opróżniany. Jednak długotrwałe stosowanie benzyny E10 w pojeździe niezgodnym z normami może spowodować uszkodzenia i nie jest zalecane.

PB 95 czy 98 – co wlać do auta?

Co do liczby oktanowej benzyny, można się zgodzić. Czy serwisanci, którzy zapewniają znacznie droższej benzynie PB98 o świetnych osiągach nawet kilkuletniego samochodu, mają choć trochę racji? Niestety zdecydowanie zalecamy poleganie na zdrowym rozsądku. Wyższa liczba oktanowa w benzynie nie poprawia osiągów samochodu, wręcz przeciwnie, może mu zaszkodzić. Kiedy zatem tankować samochód droższą benzyną? Po pierwsze, czy producent zezwolił na stosowanie takiego paliwa.

Czy warto tankować benzynę PB98 w starszych autach? Jeśli stać nas na więcej, nie ma problemu. Pytanie tylko dlaczego? Jedyny problem może pojawić się, gdy tankujemy na zupełnie nieznanej stacji benzynowej, która importuje paliwo z niepewnego źródła. Wtedy liczba oktanowa może faktycznie odbiegać od zalecanej normy.

Sprawny układ paliwowy to nie tylko jakość paliwa – radzi ekspert Inter Cars…

W powyższym artykule omawiamy konsekwencje popełniania błędów podczas tankowania samochodu. Z wywiadów z mechanikami wynika, że ​​jedną z najczęstszych przyczyn awarii układu paliwowego jest nieregularna wymiana filtra paliwa. Dlatego ekspert Inter Cars przygotował zalecenia dotyczące doboru filtra paliwa do Twojego samochodu. Wybierz najlepszy produkt dla siebie!

Prawie 1/3 kierowców przyznaje, że miała wątpliwości co do prawidłowego tankowania. Czarna broń zamiast zielonej, zielona zamiast czarnej… Obie sytuacje wymagają natychmiastowej reakcji.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″] W przeciwnym razie błąd może być bardzo kosztowny. Ale mamy też dobre wieści. Po pierwsze, w ostatnich latach wyraźnie spadła liczba stacji oferujących paliwa niespełniające norm. Po drugie, producenci samochodów stosują sposoby eliminowania błędów tankowania. Twój samochód prawdopodobnie ma naklejkę w pobliżu zbiornika paliwa z symbolem wyboru paliwa. Biorąc więc pod uwagę nasz artykuł, nie zapomnij zadbać o cały układ paliwowy.

Cicha praca silnika

Jazda powinna być wygodna. Każdy głośniejszy hałas to nie tylko powód do niepokoju, ale także mniejsza przyjemność z jazdy, nawet na krótkich trasach. Dodatki do paliwa pomagają wyciszyć silnik i zmniejszyć jego wibracje. Wydajność pojazdu poprawia się dzięki lepszej dynamice pojazdu.

Bez odpowiedniej ochrony metalowe powierzchnie części samochodowych są narażone na korozję. Jest to naturalny proces starzenia się metalu, który można spowolnić, a nawet mu zapobiec. Również w tej roli bardzo dobrze sprawdza się uszlachetniacz paliwa. Jak dowiodły liczne badania i testy, może zwiększyć żywotność elementów metalowych oraz ich odporność na korozję nawet pięciokrotnie. Dodatek do paliwa zapobiega niszczeniu elementów metalowych oraz przedłuża żywotność podzespołów w samochodzie.

Jaki był efekt?

W tym teście Kia faktycznie spalała mniej na droższym paliwie, ale tylko nieznacznie, bo tylko 0,1 l/100 km. Oznacza to różnicę 1,4%, co mieści się w granicach błędu pomiaru. Wymagana przez BP redukcja zużycia paliwa o 9% nie mogła zostać w żaden sposób osiągnięta.

Kia Sportage (zwykły olej napędowy) — 6,9 l/100 km Kia Sportage (BP Ultimate Diesel) — 6,8 l/100 km Różnica: 1,4%

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad