Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Czy mozna zgniesc dziecko w ciazy

Gdy brzuszek rośnie, spanie na brzuchu staje się niewygodne i niebezpieczne dla dziecka. Warto wybrać pozycję po lewej stronie. Spanie na prawym boku nie jest najlepsze, ponieważ macica uciska naczynia krwionośne po prawej stronie kręgosłupa, utrudniając przepływ krwi. Dlatego kobieta, która ma plamy przed oczami, tachykardię lub duszności podczas leżenia, powinna leżeć na lewym boku. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup specjalnej poduszki do spania, która ułatwi ciężarnym mamom znalezienie wygodnej pozycji do spania.

Czy z moim dzieckiem wszystko w porządku?

Kiedy jesteś w ciąży, możesz mieć trochę więcej czasu na czytanie forów internetowych lub oglądanie programów telewizyjnych. No to teraz odpoczywaj i wypoczywaj bo za kilka miesięcy/tygodni będzie dużo trudniej ale nie zapominaj o zdrowym rozsądku i nie histeryzuj z powodu listy chorób i wad wrodzonych jakie mogą przytrafić się noworodkom. Tak, nieprawidłowości występują zawsze, ale tylko w niewielkim odsetku wszystkich ciąż.

Czy warto zastanawiać się nad tymi myślami?

Receptura farby:

Wymagana ilość solanki zależy od wielkości pojemnika. Ale nie martw się o zapasy – dostajesz maksimum.

Proporcje kształtują się następująco:

W jakiej pozycji śpisz w pierwszym trymestrze ciąży?

W pierwszym trymestrze ciąży kobiety często skarżą się na nadmierną senność spowodowaną dynamicznymi zmianami hormonalnymi w ich organizmie, w tym nagłym skokiem progesteronu, który odpowiada za wzmożoną senność. Zwiększona dawka snu i regeneracji jest więc uzasadniona. Choć brzuszek przyszłej mamy jest na tym etapie prawie niewidoczny, wiele z nich zastanawia się, jakie pozycje do spania są najbezpieczniejsze dla nich i dziecka w czasie ciąży. Warto jednak zaznaczyć, że we wczesnych stadiach ciąży nie ma to większego znaczenia.

Płód w macicy ma zaledwie kilka milimetrów długości i jest dodatkowo chroniony przez płyn owodniowy i kość łonową. Dlatego kobiety mogą spać w dowolnej pozycji – w czasie ciąży dozwolone jest spanie na plecach i brzuchu, a w ciąży na lewym lub prawym boku.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad