Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na pytanie, czy powinieneś napisać do człowieka, który i tak przestał pisać, pozostaje wyjaśnić, co powinieneś do niego napisać. Zajmijmy się sytuacją, w której zerwałeś (lub prawie zerwałeś) i chcesz odzyskać partnera.

Najrozsądniej byłoby napisać do niego list (albo e-mail, albo krótką wiadomość), że akceptujesz rozstanie i rozumiesz swoje błędy. Rzuć też przynętę zawoalowaną informacją, że ostatnio przydarzyło ci się coś niezwykłego, ale w końcu mu o tym powiesz. Dodajesz, że nie chcesz się jeszcze z nim kontaktować.

Napisać do faceta, który przestał mówić? Odpowiedź jest prosta

Niestety nikt poza Tobą nie zna odpowiedzi na to pytanie. Ty sama najlepiej wiesz, co czujesz do mężczyzny i na jakim etapie jest Twój związek. Oczywiście chcesz mieć z nim kontakt i to jest całkowicie zrozumiałe. Nie musisz też zadawać sobie pytania: „Czy powinienem napisać do tego faceta, który przestał mówić?” Odpowiedź jest oczywista.

Zawsze możesz napisać do kogo chcesz. Pytanie, czy w ogóle przyczyni się to do pozytywnego rozstrzygnięcia Twojej sprawy. Może się okazać, że mimo Twoich starań mężczyzna nie ma najmniejszej ochoty na kontynuowanie związku. Wtedy nie ma sensu marnować nerwów i sił.

Możliwe powody, dla których mężczyzna się z tobą nie kontaktuje

Jeśli nie kontaktuje się z tobą po pierwszej randce, daj mu czas. Może nie kontaktuje się z Tobą od razu, bo uważa, że ​​powinieneś poczekać te przysłowiowe 3 dni. Jeśli nie chcesz dłużej czekać, napisz do niego, nic nie tracisz.

Jeśli nie rozmawia z tobą po kilku randkach, coś innego musiało się wydarzyć.

Może praca, może rodzina, może inna kobieta – nie wiadomo. Jeśli nie kontaktuje się z tobą z własnej woli, ale czeka, aż do niego napiszesz, to najwyraźniej jest pochłonięty czymś, co całkowicie wyczerpuje jego energię. Może jest chory lub źle się czuje i wolałby być sam, może czymś się stresuje i ma inne sprawy na głowie. Rzadko zdarza się, że nagle przestaje się tobą interesować.

* * *

W tym wątku jest jeszcze jedno dodatkowe pytanie: „Czy mężczyźni nie mogliby wyraźnie powiedzieć, że to koniec, zamiast zrywać kontakt?” Pewnie mogliby, ale to myślenie życzeniowe. Tak samo jak te o rekruterach dzwoniących z informacją o negatywnym wyniku rozmowy kwalifikacyjnej, czy kobietach, które przy zerwaniu ze swoim partnerem nie potrafią powiedzieć „…ale bądźmy przyjaciółmi”.

To spełnienie marzeń, ponieważ usunięcie numeru jest łatwiejsze, prostsze i mniej bolesne niż wyjaśnienie, dlaczego to się robi. Może to być tchórzliwe, ale ludzie to gatunek tchórzliwy. Bez względu na to, o jakiej płci mówimy.

Narcystyczne zaburzenie osobowości

Chociaż nieodzywanie się po pierwszej randce nie jest złe i toksyczne, niektórzy mężczyźni zachowują się manipulacyjnie i nie chcą rozmawiać podczas tego, co wydaje się obiecującym związkiem. Często przyczyną są zaburzenia osobowości. Mówiąc dokładniej, mówimy o osobowości narcystycznej, która jest domeną wielu toksycznych typów.

Wzorzec zachowania wielu z nich jest bardzo podobny. Przede wszystkim starają się zbliżyć do ciebie tak blisko, jak to możliwe i przyciągnąć twoją uwagę. Wtedy dobrze jest odsunąć się od ciebie na chwilę, na przykład zatrzymać się, żeby porozmawiać. Jego celem jest skłonienie Cię do zastanowienia się, dlaczego tak się stało.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad