Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Czy rury instalacji gazowej muszą być spawane?

Biuro Projektowe Eco Technology poszukuje pracowników na stanowisko:

instalacja gazowa. Jakich rur użyć?

W Twoim interesie jest zadbanie o odpowiednie przygotowanie instalacji wewnętrznej. Niezwykle ważne jest, aby pokrywał się on z planowanym terminem przyłączenia. Co należy wziąć pod uwagę? Jakie materiały należy konserwować?

Po pierwsze instalacja gazowa w domu składa się z rur miedzianych lub stalowych. Koniecznie czarne, bezszwowe, łączone spawem. To absolutna konieczność. Ponadto spawanie rur gazowych* należy pozostawić specjalistom. To Twoja pewność i absolutna gwarancja bezpieczeństwa i dobrze wykonanej pracy – mówi specjalista z SANDC.

Instalacja gazowa – czy można zakryć gaz?

Linię gazową w domu jednorodzinnym można teoretycznie założyć, ale na własne ryzyko i nie polecamy tego rozwiązania. Wyświetlenie testu szczelności urządzenia gazowego jest obowiązkiem użytkownika i jest warunkiem jego przeprowadzenia. Jednak jeśli chodzi o rury gazowe w mieszkaniu, musimy liczyć się z rewizjami przynajmniej raz w roku.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″] Dlatego budowa gazociągów jest krokiem dość ryzykownym.

Powodem jest prawo budowlane, które jasno określa jak powinny wyglądać instalacje gazowe. W Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, w Rozdziale 7. Instalacja gazowa na paliwa gazowe znajduje się zapis: „Przewody instalacji gazowych w piwnicach i posadowionych powierzchnią ścian lub pod stropem, w tym na podłogach naziemnych, możliwe jest również poprowadzenie ich w rowki zakryte nieuszczelnionymi kratkami lub po uprzednim sprawdzeniu szczelności instalacji wypełnione masą tynkarską łatwo usuwalną, która nie nie zapobiegać powodowanej korozji przewodnika. Zabrania się wypełniania rowków, w których umieszczone są rurki miedziane.»

Proces TIG zapewnia wysoką jakość

Proces TIG opiera się na połączeniu fizycznej ciągłości poprzez topienie krawędzi materiał podstawowy z ciepłem łuku palącego się między nietopliwą elektrodą wolframową a materiałem podstawowym. Sam proces wymaga jedynie ochrony gazem ziemnym, czy to Ar, He, czy Ar+He.

Metoda TIG jest tak popularna, ponieważ pozwala na wysokiej jakości spawanie wszystkich stosowanych materiałów metalowych, dzięki czemu można na niej stawiać na wszystkie rodzaje stopów aluminium, stale wysokostopowe, stale niestopowe, mosiądz czy miedź. Minusem oczywiście jest w cudzysłowie, że tego typu prace wymagają od spawacza wysokich umiejętności i doświadczenia, mówi nam ekspert ds. spawania rur stalowych z SANDC, stal i konstrukcje.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad