Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Czy SEO jest potrzebne?

Pewnie zastanawiałeś się, czy SEO jest w ogóle potrzebne na Twojej stronie przy udostępnianiu treści graficznych. Niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, stronę internetową, czy udostępniasz treści na swojej stronie, optymalizacja obrazu jest niezbędnym krokiem, aby wyróżnić się na konkurencyjnym rynku.

W tym artykule pokażemy dlaczego warto inwestować w optymalizację obrazu i dlaczego obrazy są tak ważne dla pozycjonowania strony.

Od czego zacząć SEO i jak?

Jeśli masz wystarczająco dużo czasu i chęci do nauki, ale jednocześnie popełniasz wiele błędów i uczysz się na nich, możesz spróbować się pozycjonować. Wymaga to jednak nie tylko znajomości reguł, które określa wyszukiwarka w kontekście SEO, ale także umiejętnego ich wdrażania (często ingerencji w kod źródłowy strony). Dodatkowo, niemal codziennie, Google wprowadza aktualizację algorytmu odpowiedzialnego za ranking jakości stron internetowych. Wymaga to od personelu witryny ciągłego czytania i zapoznawania się z nowymi zasadami, a następnie wdrażania aktualizacji optymalizacyjnych w witrynie. Ważne jest to, że efekty pozycjonowania również mogą zostać spieprzone i w najgorszym przypadku otrzymasz filtr lub bana z wyszukiwarki, co skutecznie uniemożliwi wyświetlanie domeny na długi czas w wynikach wyszukiwania lub po prostu sprawi, że trudno osiągnąć dobre wyniki.

Jeśli zdecydujesz się pomóc, najlepiej zwrócić się do profesjonalistów – firm SEO z wieloletnim doświadczeniem, które zajmą się pozycjonowaniem i przepracują każdy błąd i przekują go w najlepsze wyniki.

Jak usunąć stronę internetową – WordPress

Jeśli Twoja witryna znajduje się w systemie zarządzania treścią (CMS) WordPress, usuwanie wygląda następująco. Najpierw musisz zalogować się do WordPressa. Aby to zrobić, wprowadź adres swojej strony internetowej, a następnie /wp-admin. Może to być na przykład namestrony.pl/wp-admin. Następnie wprowadź swoją nazwę logowania i hasło. Następnie przejdź do sekcji menu: Strony. W tym miejscu możesz np. zaznaczyć wszystkie podstrony i kliknąć „Usuń”. Jeśli to zrobisz, nadal możesz opróżnić pojemnik.

Aby to zrobić, przejdź do kosza, wskaż strony, które chcesz usunąć, i wybierz „Usuń trwale”.

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć witrynę internetową z poziomu hostingu, wiele zależy od tego, która konkretna firma dostarczyła Ci serwer dla tej witryny. Na przykład na stronie home.pl należy przejść do sekcji Konta FTP, a następnie wybrać Opcje i WebFTP. Następnie przejdź do katalogu /public.html i zlokalizuj i wybierz folder plików witryny. Pozostaje tylko kliknąć „Usuń”, aby strona zniknęła z serwera. Oczywiście w przypadku innych dostawców usług hostingowych procedura może być nieco inna, ale będzie dość podobna.

Czym nie jest SEO?

SEO to nie to samo co marketing internetowy. Są to dwa różne terminy i nie należy ich używać zamiennie. SEO to jeden z elementów kompleksowej strategii marketingu internetowego. Ponadto SEO nie jest reklamą w Google.

SEO jest również często błędnie utożsamiane z optymalizacją kodu lub treści witryny bez uwzględnienia czynników zewnętrznych w stosunku do witryny (SEO poza stroną). SEO to więc ani marketing internetowy, ani konkretne działanie (np. zmiana kodu czy treści) – to proces, w którym należy wyróżnić szereg działań o skrajnie różnym charakterze.

SEO i content marketing

Bardzo ważną fazą pozycjonowania jest content marketing, ponieważ wartościowa treść z odpowiednią liczbą trafnych słów kluczowych jest wychwytywana przez boty i wpływa na wyższą pozycję w wyszukiwaniu z silnik.

Działania content marketingowe warto rozpocząć od dokładnej analizy słów kluczowych, na które chcesz, aby Twoja strona pojawiała się w wyszukiwarce. W tym miejscu z pomocą przychodzą narzędzia takie jak Planer słów kluczowych Google, które pomogą Ci znaleźć frazy i wskazać, jak bardzo są popularne.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad