Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Kobieta w 9 miesiącu ciąży jest po prostu zmęczona. Wszystkie nieprzyjemne objawy, z którymi miałeś do czynienia wyczerpały Twój organizm i po prostu masz dość. W 9 miesiącu ciąży przybierasz najwięcej na wadze, a Twój brzuch jest również największy. Utrudni Ci wykonanie najmniejszych zadań, które sprawią, że będziesz sapał jak parowóz. Większość tego, na co możesz cierpieć z powodu obrzęku, polega na tym, że przed porodem twoje ciało zatrzymuje wodę. Wiele kobiet widzi zbliżający się poród na opuchniętej twarzy. Opowieści o kobietach, które zimą chodziły do ​​porodu w klapkach nie są przesadzone, stopy potrafią osiągać naprawdę duże rozmiary.

W 9 miesiącu ciąży możesz odczuwać ogromny niepokój, szczególnie gdy spodziewasz się pierwszego dziecka i nie wiesz, czego się spodziewać. Mimo trudności staraj się cieszyć ostatnimi chwilami ciąży. Wykorzystaj ten czas na intymność z partnerem, kiedy urodzi się dziecko, pierwsze kilka tygodni zajmą Ci tylko czas i myśli.

Czy mogę uprawiać seks pod koniec ciąży, jeśli nic mi nie jest?

W prawidłowej ciąży nie ma przeciwwskazań do współżycia, jednak ostatnie dwa tygodnie przed porodem wymagają ostrożności. Drobnoustroje mogą dostać się do pochwy w kontakcie, a rozwój infekcji intymnej tuż przed urodzeniem dziecka może być niebezpieczny. Jednocześnie uprawianie seksu w ostatnich tygodniach ciąży może przyspieszyć poród. Dlatego najlepiej podczas dalszej opieki skonsultować się z lekarzem, który oceni sytuację i doradzi.

Źródło: Przyjaciółka,

12.

12.2017

Trzeci trymestr – ostrożny seks

Trzeci trymestr ciąży, czyli ostatnia faza rozwoju dziecka, to zazwyczaj najtrudniejszy. Emocjonalna radość z wczesnych stadiów ciąży powraca. Typowe dla tego okresu są również takie objawy jak: częsty ucisk na pęcherz moczowy, obrzęk nóg, ból kręgosłupa, trudności w oddychaniu, obwisły brzuch, ucisk na poszczególne narządy wewnętrzne oraz bezsenność. Wszystko to wynika z szybkiego wzrostu dziecka.

Widoczne zmiany w wyglądzie przyszłej mamy, takie jak związane z przyrostem masy ciała oraz zmianami w stanie skóry i włosów, mogą negatywnie wpłynąć na jej nastrój, co z kolei nie sprzyja zbliżeniom. Na tym etapie ciąży, nawet jeśli możesz, niekoniecznie chcesz się kochać, ponieważ gdy zbliżasz się do porodu, twój popęd seksualny maleje. W trzecim trymestrze przyszła mama oczekuje od partnera czułości i bezpieczeństwa.

Ciąża a seks – w jakim trymestrze seks jest bezpieczny?

Ciąża to niezwykle dynamiczny proces związany z licznymi wahaniami poziomu hormonów w organizmie kobiety. Burze hormonalne odbijają się nie tylko na fizycznych zmianach w ciele kobiety, ale także na jej emocjach i sferze seksualnej. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od trymestru ciąży seks może być nie tylko przyjemny, ale również bezpieczny.

Kobieta zwykle czuje się bardzo atrakcyjna w pierwszym trymestrze ciąży, ale jej popęd seksualny może słabnąć z powodu tkliwości piersi lub porannych mdłości. Drugi trymestr to prawdziwy rozkwit kobiecej seksualności – nieprzyjemne objawy ustępują, a brzuch nie urósł na tyle, by utrudniać współżycie. W ostatnim trymestrze kobiety czasami odczuwają spadek libido, a niektóre pozycje seksualne stają się niewygodne. To czas, kiedy pary skupiają się na utrzymaniu bliskości poprzez przytulanie, pocałunki i delikatne pieszczoty.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad