Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Dlaczego mój film nie pojawia się w wyszukiwaniu YouTube?

Po wejściu do YouTube Studio wybierz Ustawienia z menu po lewej stronie. W nowym oknie, które się pojawi, przełącz się na Widok kanału. Na pierwszej zakładce Podstawowe informacje znajdziesz okno, w którym możesz wpisać słowa kluczowe kanału YouTube.

Ważne – nie wpisuj fraz niezwiązanych ze strategią Twojego kanału. Nie kombinuj, nic nie dodawaj. Algorytmy Google są znacznie bardziej zaawansowane niż myślisz. Krótko mówiąc, dobrze dobrane słowa kluczowe to więcej wyświetleń Twoich filmów, wizyt na Twoim kanale i lepsze wyniki wyszukiwania. Nie zapomnij również ustawić kraju w ustawieniach.

Na początku 2018 roku, w sercu ery cyfrowej i mobilnej, nie trzeba nikogo przekonywać, że treści wideo są niezwykle ważne. Żyjemy w czasach, w których wielu użytkowników woli obejrzeć film na interesujący ich temat niż po prostu przeczytać „suchy” artykuł. Każdy z nas od czasu do czasu wpisuje zapytanie w wyszukiwarkę Google lub YouTube na swoim smartfonie, komputerze lub w domu i oczekuje natychmiastowej i rzetelnej odpowiedzi. Planujesz założyć własny kanał? Poznaj trzy kroki skutecznej optymalizacji treści wideo w YouTube.

Czas trwania

Jeśli znasz przybliżony czas trwania filmu, ten filtr może pomóc zawęzić wyszukiwanie. Oferuje trzy podfiltry: „Poniżej 4 minut”, „4-20 minut”, „Powyżej 20 minut”.

Filtr „Funkcje” umożliwia znaczne dostosowanie wyników wyszukiwania. Na przykład możesz wybierać spośród opcji Na żywo, 4K, HD, Napisy/CC i podobnych funkcji wideo. Chociaż te filtry podrzędne mogą być specyficzne, są przydatne tylko wtedy, gdy dokładnie wiesz, jakiego filmu szukasz.

dynamika filmu

Nauczyłem się tego. Moje filmy na YouTube to w zasadzie gadające głowy, ale spójrz, są różne przerywniki filmowe, różne wstawki, niektóre filmy fabularne. Tu będzie napis.

Dużo się dzieje. Jest powiększanie, pomniejszanie i pomniejszanie.

Dużo się dzieje.

Kanał poradnikowy taki jak mój nie może być nudny, musi być dynamiczny. Musi być zajęty, ponieważ to jest YouTube. To jest ekran. Przyjmujecie mnie nie tylko słysząc. Gdyby istniało ucho, byłby to podcast. Podcast jest oddzielony od reszty, ale mówimy tutaj o YouTube. Musi się dużo dziać. Tempo tego filmu musi zostać utrzymane. Wszystkie przerwy, wszystko, co zrobiłem do tej pory – wyciąłem to. Zawsze jest mięsisty. Mięso, mięso, mięso. Jedź, jedź, jedź i właśnie ta dynamika filmu pozytywnie wpływa na czas oglądania, czyli proporcję wyświetleń danego filmu.

Wyszukiwanie w serwisie YouTube poza serwisem YouTube

Dostępne są inne sposoby wyszukiwania filmów w serwisie YouTube — za pomocą ogólnej wyszukiwarki, takiej jak Google lub Bing. Szczególnie docenią to ci, którzy szukają starszych filmów.

Google ma specjalną kartę wideo na stronie wyników, ale nie musisz jej nawet używać, gdy dodajesz „filmy ” do wyszukiwanych haseł lub „YouTube”. Google zapewnia również wszystkie zaawansowane funkcje wyszukiwania, takie jak możliwość ograniczania wyników według daty lub ograniczeń geograficznych. Mówi się, że Bing jest lepszy do wyszukiwania filmów z YouTube, trudno to ocenić, ale z pewnością pokaże Ci coś innego! Poniżej znajdują się odpowiedzi obu wyszukiwarek na to samo pytanie wideo.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad