Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Dlaczego nie pokażesz tych, których nie lubię?

Armstrong, M. i Taylor, S. (2014). Podręcznik Armstronga dotyczący praktyki zarządzania zasobami ludzkimi (wyd. 13). Londyn: Kogan Page Limited.

Bourne, D. i Jankowicz, DA (2012). Technika identyfikacji konstruktów osobistych. W D. Jemielniak (red.), Badania jakościowe. metody i narzędzia. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN.

Piotr Ogiński vs. Sokołów

W skrócie – Piotr Ogiński wrzuca na swój kanał na YT film pokazujący rzekomo słabą jakość produktów Sokołowa. W filmie jest (mówią – ja też nie jestem w tym dobry :)) sporo błędów merytorycznych i wszystkie zarzuty nie do końca prawdziwe, ale jest na tyle popularny, że przeciętny Kowalski go łapie. Sokołów składa pozew, sąd przyznaje 150 tys. na cele charytatywne, żąda 150 tys. na cele charytatywne.

To normalne. Ludzie zawsze będą po stronie Dawida podczas walki z Goliatem, a Goliat zawsze będzie wspaniałym towarzyszem.

Tak samo jest tym razem. Są żarty, riposty, ten temat przewija się pod każdym wpisem Sokołowa. Są filmy, przeróbki, teledyski. Internet w swoim żywiole. Oczywiście nie wszyscy są po stronie vlogera.

Witamy w patologii

Pary powinny wyznaczać własne granice wolności i wzajemnej kontroli zgodnie ze swoimi upodobaniami i potrzebami, ale związek oparty wyłącznie na zakazach i zakazach jest toksyczny. W większości przypadków trudności zaczynają się, gdy ktoś chce wspólnie podejmować decyzje dotyczące prawie każdego aspektu życia. Oglądamy teraz telewizję. Filiżanki z kawą stawiamy na drugiej półce. Nie czytamy tych gazet. W niedzielę jedziemy na farmę. Nic, żadnych kompromisów, czysta chęć urzeczywistnienia własnej woli i podporządkowania sobie drugiego.

W poważnym związku szczególnie ważne jest wyznaczenie granic tego, co jest dozwolone, a co nie. Kiedy rodzą się dzieci, na horyzoncie pojawia się odwieczny dylemat – kto powinien więcej poświęcić dla rodziny i dlaczego kobieta?

Dziękuję! Zapisałeś się już do mojego newslettera!

Teraz będziesz otrzymywać informacje o nowych wpisach bezpośrednio na swój e-mail. Nie przekażę Twojego adresu osobom trzecim. Gwarantuję również, że będę wysyłał tylko wiadomości związane z Volantification i moimi projektami, a jeśli Ci się to nie podoba, zawsze możesz zrezygnować 🙂

Kto plotkuje?

Uwielbiają rozmawiać – tworzyć nową historię życia. Uwielbiają pasjonować się małymi rzeczami i robić wielkie rzeczy z małych rzeczy. Tacy właśnie są – ciekawi, małostkowi i przede wszystkim zbyt ograniczeni.

Chętnie rozmawiają o innych ludziach, ponieważ nie mają o czym rozmawiać. Nie obchodzi ich nic – to znaczy poza plotkami, bo po to żyją. Dostają nieziemski pokarm, gdy kogoś skrzywdzą, a jeszcze większą radość odczuwają, gdy mają pewność, że ktoś się nimi opiekuje.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad