Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Dlaczego szorty pojawiają się na YouTube?

Gdy przy próbie uruchomienia filmu na YouTube i bezczynnym oczekiwaniu na załadowanie nagrania pojawia się czarny ekran, a po pół godzinie okazuje się, że nie wiesz na co czekać – wiesz, że coś jest nie tak z twoją przeglądarką.

Jak włączyć krótkie filmy z YouTube na moim tablecie?

Jeśli chcesz włączyć YouTube Shorts na swoim tablecie, musisz wykonać kilka czynności. Najpierw otwórz aplikację YouTube i zaloguj się. Następnie dotknij ikony profilu w prawym górnym rogu i wybierz „Ustawienia”. W sekcji Ogólne włącz krótkie filmy YouTube. Gdy to zrobisz, powinieneś zobaczyć kamerę YouTube Shorts, jeśli przesuniesz palcem w lewo od głównego ekranu aplikacji.

Załóżmy, że potrzebujesz przewodnika krok po kroku, jak włączyć krótkie filmy w YouTube:

Kiedy publikować filmy?

Godzina i dzień przesłania mogą mieć duże znaczenie dla wyświetleń, jakie uzyskamy na początku. Co z kolei może pomóc naszemu materiałowi w lepszym rankingu w algorytmie. Jednak godzina i dzień, w którym wrzucamy nasze filmy jest bardzo indywidualna. Zależy to głównie od tego, do kogo kierujemy nasze materiały i kiedy te osoby mają czas je obejrzeć. Najlepsza rada może być prosta: przetestuj! Dowiedz się, kiedy Twoje treści stają się lepsze lub gorsze, lub jeśli masz już społeczność, zapytaj ich, kiedy mają czas i kiedy chcą zobaczyć nowe treści od Ciebie.

YouTube chce być jak TikTok

YouTube pracuje obecnie nad nową funkcją, która zostanie wprowadzona w aplikacji mobilnej. Krótkie filmy to krótkie filmy, które można szybko udostępnić, tak jak na TikToku. Aplikacja ułatwia również znajdowanie innych filmów krótkometrażowych przesłanych przez innych twórców, umożliwiając użytkownikom odkrywanie nowych treści tak szybko i wygodnie, jak to możliwe. Co ważne, twórcy mogą korzystać z katalogu licencjonowanej muzyki w tych krótkich metrażach. Piosenki mogą służyć jako podkłady do filmów. Biorąc pod uwagę, jak problematyczne może być czasem dla YouTuberów wykorzystywanie utworów w swoich materiałach, jest to ogromny krok w walce o uwagę widzów.

Zasoby i treść

W momencie pisania tego postu opublikowałem tylko kilka filmów krótkometrażowych, więc nie jestem ekspertem. Na szczęście nie piszę tego tekstu z własnego doświadczenia (przynajmniej nie przede wszystkim). Regularnie śledzę kilka anglojęzycznych kanałów na Blogu, Pozycji i YouTube. I stąd biorą się informacje zawarte w tekście.

Główne źródła to:

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad