Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Do jakiego gazu jest dopłata 500 zł?

Jak już wspomniano, wniosek można złożyć w urzędzie gminy lub przez e-PUAP. Jeśli wybierzemy pierwszą opcję, powinniśmy najpierw sprawdzić, która gmina jest zaangażowana w realizację programu. Następnie wypełnij wniosek, zaloguj się do portalu ePUAP i znajdź gminny organ odpowiedzialny za rozpatrzenie wniosku. Następnie wybierz z katalogu spraw zakładkę „Pismo ogólne do organu publicznego”, wybierz rodzaj pisma, podpisz je elektronicznie i wyślij.

Formularz wniosku o dofinansowanie można znaleźć pod tym linkiem.

Dopłaty do gazu dla przedsiębiorców

Rosnące ceny gazu to także duży problem dla przedsiębiorców. Czy jest promocja na gaz dla firm? 20 września rząd zatwierdził pakiet programów pomocowych. Wsparcie skierowane jest do przedsiębiorców, których działalność jest zagrożona dynamicznym wzrostem cen gazu. W latach 2022-2024 zostanie na to przeznaczonych ponad 17 mld zł. Dofinansowanie dotyczy przedsiębiorstw energochłonnych. Co oznacza ten termin? Do wsparcia kwalifikują się przedsiębiorstwa energochłonne, w których koszt zakupu gazu i energii elektrycznej wynosi co najmniej 3% wartości produkcji. Ponadto muszą to być firmy działające w sektorach wymienionych przez Komisję Europejską jako najbardziej dotknięte kryzysem.

Nie można zaprzeczyć, że rok 2022 będzie niezwykle trudny pod względem kosztów paliwa i energii. Jest oczywiście kilka przyczyn takiej sytuacji, ale bezpośrednią i zdecydowanie najważniejszą przyczyną jest zbrojny atak Rosji na Ukrainę. Warto o tym pamiętać!

Gdzie można ubiegać się o ulgę na etykiecie gazu?

Termin składania wniosków o dofinansowanie 2022 upływa 31 października.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″] Gminy przyjmują wnioski. O dofinansowanie zakupu gazu można ubiegać się osobiście lub przez Internet.

Osoby, które złożyły wniosek i otrzymały pozytywną decyzję, otrzymają wypłatę subwencji do 2 grudnia 2022 r. Jeśli ktoś złożył wniosek o dofinansowanie na początku roku, zostanie ono wypłacone w dwóch równych częściach.

Gdzie mogę się zarejestrować?

Wniosek można złożyć drogą elektroniczną poprzez profil na portalu ePUAP, wybierając opcję „pismo ogólne do organu publicznego”. Żądanie złożone za pomocą tego formularza wymaga opatrzenia podpisem elektronicznym za pomocą profilu zaufanego lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Formularz wniosku o dotację można pobrać z rządowej strony internetowej.

Na początku sierpnia br. minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała o planowanych dotacjach dla źródeł ciepła innych niż węgiel. Zgodnie z zapowiedzią moskiewskiego ministra osoby ogrzewające domy LPG mogą otrzymać jednorazową dopłatę do gazu w wysokości 500 zł. Ważne jest, aby wypłata środków nie była uzależniona od dochodów.

Kto otrzymuje dopłatę za gaz ziemny?

Niestety opłata za ogrzewanie nie obejmuje gazu ziemnego. W ubiegłym roku wprowadzono jedynie dodatek ochronny, który obejmował dopłaty do tego typu ogrzewania. W przeciwieństwie do LPG obowiązuje tutaj limit dochodów. Ta dotacja określona w tarczy inflacyjnej przeznaczona jest wyłącznie dla:

  • jednoosobowych gospodarstw domowych, których miesięczny dochód nie przekracza 2100 zł na osobę,
  • wieloosobowych gospodarstw domowych, których miesięczny dochód nie przekracza 1500 zł na osobę.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad