Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Do ktorego tygodnia mozna usunac ciaze

Dzień dobry,

Proszę o informację do kiedy mogę usunąć ciążę w klinice w Czechach? W internecie jest dużo informacji i sam się pogubiłem. Ktoś mówi, że aborcja jest możliwa dopiero od 4 tygodnia (?), czy to prawda? Proszę o pomoc. Jestem w 3 tygodniu ciąży i boję się poronienia w Czechach. Jednak posiadanie dziecka to nie moja bajka i pozytywny test ciążowy.

MAM NIECHCIANĄ CIĄŻĘ

 • METODA FARMAKOLOGICZNA (tixagb_2_3) (tixagb_2_14) czy Agborgag jest dozwolony w Niemczech?

  Aborcja w Niemczech – można stosować zarówno metody chirurgiczne, jak i farmakologiczne, oczywiście wszystko zależy od odpowiedniej kliniki i zaleceń lekarza. Chirurgiczne (mechaniczne) przerwanie ciąży nie zawsze jest możliwe. Jest zdecydowanie bezpieczniejszy dla zdrowia kobiet i skuteczniejszy. Z tych powodów należy sprawdzić w klinice dostępne metody aborcji.

  Teoretycznie możliwe jest medyczne przerwanie ciąży do 12 tygodnia niechcianej ciąży. Należy zaznaczyć, że skuteczność spada drastycznie od 5 tygodnia i niestety charakteryzuje się wysokim stopniem zagrożenia. Zalecamy bezpieczną aborcję chirurgiczną. Koniecznie przeczytaj, dlaczego pigułki aborcyjne nie są tak bezpieczne i skuteczne, jak niektórzy piszą.

  Legalna aborcja w Czechach

  Polki, które zachodzą w ciążę, decydują się na aborcję w Czechach, ale z różnych powodów nie chcą się zdecydować na dziecko. W takim przypadku kliniki oferują zazwyczaj dwie metody. Jednym z nich jest aborcja farmakologiczna, polegająca na zastosowaniu tabletek poronnych. Ale ważne jest, aby wszystko odbywało się pod ścisłym nadzorem lekarza.

  Trzeba też wiedzieć, że nie jest to w pełni skuteczna metoda i mogą wystąpić powikłania. Znacznie lepszą metodą jest aborcja w klinice – polega ona na wykonaniu zabiegu metodą podciśnieniową. Pacjentki są pod stałą obserwacją specjalistów – przed, w trakcie i po zakończeniu ciąży. Generalnie jest to najbezpieczniejsze i najczęściej wybierane rozwiązanie.

  Chociaż aborcja jest w Czechach legalna, należy wiedzieć, że jest ona ważna tylko do trzeciego miesiąca ciąży, czyli do 12 tygodnia. Pacjentki decydujące się na aborcję nie muszą podawać powodów swojej decyzji ani innych informacji. Często jednak zdarza się, że poważne i nieuleczalne wady rozwojowe u nienarodzonego dziecka wykrywane są znacznie później niż 12 tygodni – i co z tego? W takich sytuacjach możliwe jest usunięcie płodu do czasu, aż będzie mógł samodzielnie żyć poza organizmem kobiety, około 24 tygodnia ciąży. Czasami zdarza się również, że ciąża zagraża życiu lub zdrowiu matki – wtedy również istnieje możliwość przerwania ciąży niezależnie od wieku płodu.

  Prawo aborcyjne na świecie – Rosja, Azja, Bliski Wschód

  Rosja uznaje aborcję za legalną do 12 tygodnia ciąży, po czym jest wykonywana na życzenie kobiety Leczenie objęte jest Stan. Chinki mogą zgodnie z prawem przerwać ciążę do trzeciego miesiąca, jeśli pozwala na to ich stan zdrowia i nie miały podobnego zabiegu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Natomiast Filipiny mają bardzo restrykcyjne podejście do aborcji i tylko bezpośrednie zagrożenie życia pozwala na ten zabieg.

  Aborcja jest prawie bezwarunkowo zabroniona na Filipinach, z wyjątkiem sytuacji, gdy życie kobiety w ciąży jest bezpośrednio zagrożone. Jednak na Bliskim Wschodzie żaden kraj nie wyklucza całkowicie aborcji. Podejście Turcji jest szczególnie liberalne, zezwalając na aborcję z dowolnego powodu do 10 tygodnia ciąży, ale zamężna kobieta musi uzyskać zgodę męża. Irańskie prawo szeroko opisuje, jakie sytuacje pozwalają na aborcję, ale nie pozwala na przerwanie ciąży w wyniku gwałtu. Arabia Saudyjska, Jemen i Syria uznają aborcję za legalną, gdy zagraża ona życiu i zdrowiu kobiety, uszkodzeniu płodu oraz ciąży w wyniku gwałtu.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad