
Korzystanie z reklam dynamicznych w Google jest znane od dawna. Reklamy są wyświetlane automatycznie na podstawie zawartości Twojej witryny, więc nie musisz dodawać list słów kluczowych ani tytułów reklam podczas tworzenia grup reklam. Wystarczy podać parametry witryny, z których Google pobiera treść nagłówka reklamy tekstowej.
Produkt świetnie sprawdza się w serwisach e-commerce i serwisach turystycznych (różne produkty i usługi) oraz serwisach posiadających dużą ilość podstron o różnej treści, m.in. B. Witryny z ogłoszeniami.
Reklamy LinkedIn – dla kogo?
Po pierwsze – LinkedIn nie będzie najlepszą platformą reklamową dla przedsiębiorców detalicznych. Jak wspomniałem wcześniej, będzie to fantastyczny kanał sprzedaży dla firm oferujących produkty i usługi B2B. Dzięki rozbudowanemu systemowi targetowania (który szerzej omówię w kolejnych rozdziałach) nasze reklamy mogą docierać do bardzo precyzyjnie zdefiniowanych grup odbiorców. Innymi słowy, jeśli mamy dobry obraz naszego idealnego klienta, mamy większe szanse na dotarcie z reklamą do właściwych osób.
Oczywiście zanim przystąpimy do tworzenia naszej pierwszej kampanii reklamowej, musimy zdefiniować cel biznesowy, który chcemy osiągnąć. Kiedy mamy jasno określony i prosty cel biznesowy, możemy zastanowić się nad wyborem najodpowiedniejszego celu reklamowego. Struktura celów reklamowych LinkedIn Ads jest bardzo przejrzysta i intuicyjna. To powinno ułatwić nam wybór tego, który idealnie pasuje do naszych aktualnych celów biznesowych.
Facebook Ads
Dzięki reklamie na Facebooku możesz kierować reklamy do określonej grupy odbiorców. Wprowadzając wartościowe właściwości, takie jak:
- płeć,
- wiek,
- «> zainteresowania,
- miejsce zamieszkania,
- wykształcenie,
- praca …
Jak?
Badając treść postów dowiemy się, co użytkownicy piszą o naszych produktach i usługach. Wystarczy rozbić słowa, których używają: „świetny krem” czy raczej „tłusty krem, przyczynił się do wyprysków”? W takiej sytuacji rozwiązanie jest proste – bierzemy ten świetny produkt na tapetę i reklamujemy go bardziej, a zabrudzony produkt możemy usunąć z kampanii reklamowych. Jeśli ocena rodzi pytania, możemy nawet napisać specjalny post, aby rozwiać wątpliwości.
Monitoring Mediów Społecznościowych słucha również Twojej konkurencji! Obserwując takie profile, mamy podwójną przewagę: wiemy, co robić, a czego unikać.
Jaki rodzaj kampanii wybrać?
Obowiązuje następująca zasada: im skromniejsze statystyki ruchu na określonej stronie internetowej, tym prostsze są warianty retargetingu. Niektóre technologie wymagają określonej ilości danych do optymalnego działania. Na przykład przy retargetowaniu dynamicznym minimalna liczba użytkowników na stronę to 20 000 miesięcznie. Jeśli prowadzimy sprzedaż internetową, warto sprawdzić również miesięczną liczbę transakcji, współczynnik konwersji oraz średnią wartość koszyka – te parametry również mogą przesądzić o możliwości wykorzystania tej technologii. Jeśli nasza oferta nie jest zróżnicowana, co w praktyce oznacza, że nie mamy wielu kategorii produktowych, wystarczy odpowiednio dobrany retargeting statyczny lub segmentowy. Im bogatsza oferta, tym bardziej sensowne jest testowanie różnych scenariuszy retargetingu, a nawet dynamiczna personalizacja reklam.
Wbrew pozorom koszty kampanii nie są wyższe niż płatności stosowane w tradycyjnych sieciach reklamowych. Dodatkowo można je dodatkowo obniżyć poprzez model rozliczeń, w którym klient płaci tylko za skuteczność kampanii.