Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile czasu trwa montaż instalacji gazowej?

Jako dostawca często słyszymy to pytanie od osób, które parkują swoje samochody w naszym warsztacie. Cała instalacja – jej montaż – trwa zazwyczaj jeden dzień.

Jako firma zajmująca się instalacjami gazowymi informujemy każdego z naszych klientów o czasie jaki potrzebujemy na montaż instalacji gazowej. Całość nie trwa dłużej niż jeden dzień, ale też mocno zależy od rodzaju auta i silnika.W cenie zawarta jest informacja o czasie montażu instalacji gazowej.

Czy instalacja gazowa jest bezpieczna?

Mimo rosnącej popularności aut benzynowych nie brakuje przeciwników LPG do silników spalinowych. Niektórzy twierdzą, że samochody napędzane benzyną to tykająca bomba zegarowa. Jak to właściwie wygląda? Benzyna jest wlewana do samochodu w specjalnych butlach, które są znacznie mocniejsze niż tradycyjne zbiorniki na gaz. Specjaliści twierdzą, że nawet mocne zderzenia nie mogą mu zaszkodzić i wychodzi z rozbitego auta bez szwanku.

Potwierdzić to może eksperyment przeprowadzony przez Instytut Przemysłu Motoryzacyjnego. Tam specjaliści przeprowadzili test na dwóch samochodach z LPG. W chwili zderzenia silniki obu samochodów pracowały na benzynie. Okazało się, że instalacja gazowa nie stwarzała większego zagrożenia dla osób znajdujących się w pojeździe w momencie zderzenia. W takim przypadku dopływ gazu jest odcinany przez zastosowanie automatycznych urządzeń zabezpieczających przed wyciekiem gazu.

Jak długo trwa instalacja LPG?

Montaż instalacji LPG w samochodzie trwa od jednego do dwóch dni roboczych, w zależności od typu samochodu i zastosowanego rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że możesz spodziewać się nowej instalacji drugiego lub trzeciego dnia, kiedy zgłosisz się do stacji instalacyjnej swoim pojazdem.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″] Wszystko dlatego, że coraz więcej osób decyduje się na instalację LPG. Na najpopularniejszych stacjach montażowych, które cieszą się najlepszą opinią, czas oczekiwania na instalację LPG wynosi od tygodnia do dwóch tygodni.

Najkrótszy czas oczekiwania na montaż w samochodach starszych typów, gdzie cały proces nie wymaga skomplikowanej obróbki elektroniki. Jeśli ważny jest dla Ciebie szybki montaż, możesz również poszukać punktu montażowego w mniejszej miejscowości. W przypadku, gdy instalacja LPG będzie montowana w samochodzie wyższej klasy, warto ustawić się w kolejce i dla pewności skorzystać ze sprawdzonych fachowców.

Jaki jest czas montażu instalacji gazowej?

Jak długo trwa montaż instalacji LPG? Czas montażu instalacji gazowej uzależniony jest od typu silnika oraz ogólnego stanu technicznego pojazdu. Przewidywany czas montażu na montaż w naszym domu to 2 dni robocze dla aut z silnikami 3 i 4 cylindrowymi, czas ten może być dłuższy dla aut z silnikami 5, 6 i 8 cylindrowymi.

Krok 3: Coroczny przegląd techniczny

Na tym formalności związane z instalacją LPG się nie kończą. Po zamontowaniu i legalizacji instalacji LPG/CNG w pojeździe wymagany jest coroczny przegląd techniczny. W tym celu musimy mieć przy sobie duplikat świadectwa badania typu dla typu mocowania oraz świadectwa zbiornika gazu. – Zdarza się, że właściciele pojazdów wyposażonych w LPG/CNG gubią dokumenty wymagane do corocznego przeglądu technicznego. W takim przypadku należy utworzyć duplikaty. Aby otrzymać kopię oświadczenia o zatwierdzeniu metody instalacji, należy skontaktować się bezpośrednio z warsztatem, który montował instalację LPG/CNG w pojeździe, lub z posiadaczem homologacji. W celu uzyskania duplikatu certyfikatu butli gazowej skontaktuj się z TDT jako osobą prawną, która przeprowadzi legalizację – dodaje Marek Bezubik. Wydanie obu dokumentów zawsze podlega opłacie. W zależności od organu wydającego dokument czas oczekiwania wynosi od 1 do 3 tygodni.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad