Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile godzin powinienem mieć na YouTube?

Postanowiłem więc rozpocząć nową serię:

Przynajmniej raz w tygodniu wybieram pytanie, na które odpowiadam na moim blogu. To pierwszy post z nowej serii.

I inne wątpliwości

Ochroną objęte są również materiały innych vlogerów, youtuberów ale i Twoje własne… Warto o tym pamiętać, bo ta wiedza może się kiedyś przydać. Jednak prawo cytowania może obejmować parodię innych, oczywiście pod wszystkimi warunkami wymienionymi powyżej. Różne adaptacje utworów osób trzecich to kolejna kwestia prawna wynikająca z treści rozdziału 2 ustawy o prawie autorskim do badań, na którą musimy uzyskać zgodę autora oryginalnej treści.

Czasami twierdzi się, że o istnieniu praw autorskich, na przykład w przypadku serialu telewizyjnego, decyduje logo nadawcy. To oczywiście nieprawda, takie logo ułatwia identyfikację posiadacza praw, a także przyspiesza ten proces, ale dezaktywacja, zaciemnianie i inne tego typu praktyki nie sprawiają, że nasze działania są mniej bezprawne, a posiadacz prawa w pytanie może nadal domagać się wyegzekwowania należnej im ochrony. Wiem, że jest to szczególnie bolesne dla koneserów serii Miodowe Lata, która od lat jest przedmiotem walki youtuberów z posiadaczem praw, a on sam niestety nie zalicza się do dopuszczalnych obszarów korzystania z internetu i nie może legalnie opublikować serię w swoim serwisie ipla. Wielka strata!

Prawa pracownika narażonego na hałas

Zgodnie z Kodeksem pracy czas pracy pracowników wykonujących czynności, przy których przekroczone są czynniki szkodliwe dla zdrowia, nie może przekraczać 8 godzin. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie środków ochrony indywidualnej osobie pracującej w hałaśliwym środowisku pracy.

Zgodnie z wymogami ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, pracodawca musi chronić pracowników przed zagrożeniami związanymi z narażeniem na hałas. Dlatego powinien gwarantować procedury technologiczne, maszyny i urządzenia, które nie powodują nadmiernego hałasu. Ponadto obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikowi rozwiązań ograniczających poziom hałasu podczas procesów pracy na stanowisku pracy.

bezpośrednio w wideo – tekst

Jeśli nie jesteś fanem filmów ani podcastów i po prostu lubisz czytać, mam dla Ciebie również tekstową wersję wywiadu. Wszystko poniżej.

Zacznijmy od historii z życia, przykłady z życia najlepiej wyjaśniają, jak działają dane mechanizmy. Mój przyjaciel ostatnio chciał zrobić kilka zdjęć w lesie. To miał być teledysk. Okazuje się jednak, że nawet filmowanie w lesie wymaga pozwolenia. Moje pierwsze pytanie – gdzie te zgody są potrzebne, a gdzie niepotrzebne?

Jak to robią poligloci?

Poliglota Konrad Jerzak ps. 1 sezon), w języku hiszpańskim i francuskim, z ponad 20 odcinkami. Jakie są jego wnioski?

  1. w pierwszym sezonie jest około 10 000 słów, w tym ich różne formy
  2. z tych 10 000 słów 1000 powtarza się tyle razy, że stanowią 80% treści . Tak więc z 10 słów 8 znajdzie się wśród 1000.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad