Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Produkty, które powinny zostać wykluczone z wieczornego menu, to wszystkie produkty uznawane za niezdrowe, np.

  • Fast Food – zaburza cykl snu, powoduje zgagę i refluks.
  • Ciężkie i pikantne jedzenie – Metabolizm, który spowalnia o połowę w nocy, będzie miał problemy z trawieniem ciężkich pokarmów.
  • Dania wysokobiałkowe – białko zwierzęce jest długo trawione, dlatego obiad nie powinien składać się wyłącznie z białka. Takie produkty mogą stanowić uzupełnienie dań np. składających się z warzyw. (Zobacz naszą propozycję: wysokobiałkowa dieta pudełkowa)
  • Zjedz przed snem – zasady zdrowego snu.

    Trwa debata na temat tego, co jeść przed snem, na ile godzin przed snem należy zjeść ostatni posiłek. Wciąż obowiązuje popularna zasada, że ​​po 18:00 nie powinno się nic jeść, bo tak trudno zrzucić zbędne kilogramy. Czy to prawda? Zdecydowanie nie! To jeden z największych mitów krążących po internecie.

    Jedzenie powinno być dostosowane do Twojego zegara biologicznego. Osoby, które wstają wcześnie rano i kładą się wcześnie spać (21:00) mogą co prawda przestrzegać zasady niejedzenia po godzinie 18:00, ale osoby pracujące na popołudniową lub nocną zmianę zgodnie z tą zasadą po prostu umarłyby z głodu.

    Ponadto takie unikanie pokarmów negatywnie wpływa na układ pokarmowy i hormonalny. Małe, ale regularne posiłki są najlepsze dla zdrowia, nie obciążają układu pokarmowego i nie czujesz głodu.

    Miód na obiad

    Wystarczy jedna łyżeczka miodu, aby pobudzić uwalnianie melatoniny w mózgu i wyłączyć oreksynę (hormon, który nas budzi). Więc miód pomaga się uspokoić.

    Co jest najlepsze na obiad? Owsianka oczywiście! Nie mogło ich zabraknąć na liście. To kolejny pokarm bogaty w witaminy, minerały i aminokwasy, które mobilizują serotoninę wywołującą sen.

    Ostatni posiłek w ciągu dnia

    Właściwa częstotliwość posiłków jest ważną częścią zdrowej diety. Kolacja ma również istotny wpływ na utrzymanie prawidłowej masy ciała, powodzenie procesu odchudzania czy dietoterapię niektórych jednostek chorobowych. 2-3 godzinna przerwa przed snem pozwala na sprawny przebieg procesów trawiennych i wykorzystanie energii wydatkowanej na czynności przed snem. Odpowiednio skomponowany posiłek, w tym jego pora, wpływa również na metabolizm węglowodanów i poziom cukru podczas snu, co jest szczególnie ważne np. u osób z cukrzycą.

    Czego od nas oczekujesz?

    • Jedzenie przed snem
    • https://www crazynauka pl/why-eating-shortly-sleep-dangerous/

    Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
    Privacidad