Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile jest pobierane za 100 000 wizyt na YouTube?

W analizie uwzględniono dochody z programu partnerskiego YouTube. Aby się zakwalifikować, musisz mieć co najmniej 1000 subskrybentów i 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Obecnie kanałem z największą liczbą subskrybentów jest T-Series (204 mln). W TOP50 nie ma polskojęzycznych kanałów – w Polsce najlepsze kanały mają „tylko” niespełna 5 mln subskrybentów.

Według wyliczeń Reboot Online Marketing wystarczy 3 170 189 wyświetleń na YouTube, aby uzyskać średnią krajową w skali roku, która wynosi ~50 000 zł netto (~4200 zł miesięcznie). Pod koniec 2021 roku sieć dowiedziała się, że Wersow zarabia miesięcznie tak dużo, że kwota ta nie wydaje się wysoka, gdy patrzy się na nią przez pryzmat zarobków najlepiej zarabiających youtuberów.

Nasza metodologia

W zespole DevOps staramy się kierować prostymi i skutecznymi metodami, takimi jak:

  • zrobione zdjęcie;
  • Samonaprawa – w przypadku awarii serwera infrastruktura samoczynnie powraca do stanu roboczego;
  • IaC – Infrastructure as Code, który ułatwia budowanie infrastruktury poprzez szybkie ponowne wykorzystanie kodu i redukcję ryzyka w najlepszej cenie. Możemy szybko odbudować dowolną część infrastruktury – w razie potrzeby pomaga to wdrożyć produkt w nowym obszarze.

Razem dla Tobiaszka zebraliśmy

601 003,47 zł z 1 647 612,00 zł

oraz liczbę wspierających reklamy w formacie tixagb_7:4 (tixtag_1gb)

Typy reklam w YouTube

Ponad 110 000 osób oglądało film Popko w YouTube przez około miesiąc, co przyniosło zysk w wysokości 2,42 USD, czyli 9,44 USD, dochód przed Steer.

Szczegółowe wyliczenia porównujące polskie i amerykańskie zarobki na YouTube w dalszej części artykułu.

Regularne publikowanie nowych filmów wideo

Regularne publikowanie nowych filmów wideo jest niezwykle ważne. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wyznaczenie 2-3 dni w tygodniu, kiedy planujesz publikować nowe filmy i poinformowanie o tym widzów. Każdy zainteresowany zarabianiem na YouTube powinien zapamiętać tę zasadę. Jeśli filmy pojawiają się bardzo rzadko, autor kanału ryzykuje utratę publiczności.

Liczba wyświetleń zależy bezpośrednio od liczby subskrybentów kanału i jego atrakcyjności. Blogerzy, których wideo zdobędzie najwięcej wyświetleń na YouTube w 2019 roku, są już milionerami. A jeśli wiesz, jak zarabiać na YouTube, możesz dołączyć do ich klubu.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad