Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile kanałów jest na YouTube?

Moja przygoda z YouTube’em zaczęła się (i nie zaczęła) prawie dwanaście lat temu, w 2009 roku! Było to kilka miesięcy po opublikowaniu pierwszego poradnika ekonomiczno-finansowego, który jest już dostępny tutaj (link). To był mój pierwszy raz, kiedy eksperymentowałem z pisanym blogiem pod inną domeną i… chciałem zaryzykować vlog filmowy. Ale dlaczego nie zacząłem tego vloga?

12 lat temu YouTube znajdował się w zupełnie innym miejscu niż obecnie. Nawet wtedy można było ocenić ogromny potencjał tego kanału komunikacji masowej. Wtedy jednak YouTube był zdominowany przez „żartowników”, artystów kabaretowych i – przepraszam za wyrażenie – błaznów, czyli w większości młodych ludzi, którzy żarty o sobie i innych traktowali jako patent na popularność, który był całkowicie krytykowany.

Ile możesz zarobić na obejrzenie filmu w YouTube?

Przede wszystkim należy pamiętać, że YouTube płaci twórcom za oglądanie ich filmów. Świetnym przykładem jest Karol Friz Wiśniewski i jego kanał YouTube o tej samej nazwie. Aby zilustrować cały proces, wybraliśmy tego kreatora, ponieważ jest on obecnie jednym z najpopularniejszych. To on zapoczątkował projekt „Ekipa”, który młodsi widzowie znają głównie z pracy na YouTube. Starsi odbiorcy po raz pierwszy usłyszeli o nim, gdy dzieciaki oszalały na punkcie słynnych lodów powstałych we współpracy Ekipy i Korala.

Filmy Friza należą obecnie do najpopularniejszych w YouTube. Każdy wydany odcinek gromadzi od 1 do 3 milionów wyświetleń. Jak to wpływa na zarobki YouTuberów? Ceny za tysiąc wyświetleń reklamy są zróżnicowane – od kilku groszy do kilku złotych. Ale średnio można liczyć na około 1 zł za 1000 wyświetleń. Stworzony przez Friza film „To były najlepsze chwile w naszym życiu” miał 2,5 mln wyświetleń, a twórca zarobił 2,5 tys. zł. To nie wydaje się dużo, ale pamiętaj, że to na wideo!

Ile więc można zarobić na reklamach w YouTube?

Nie przedłużając, pokażę Ci zrzut ekranu po włączeniu zarabiania na kanale.

YouTube zaprosił mnie do programu afiliacyjnego w styczniu 2021 r. Wymaga 1000 subskrypcji, 4000 godzin odtwarzania w ciągu ostatnich 365 dni i żadnych naruszeń. Reklamy zaczęły się wyświetlać na moim kanale 6 stycznia.

Kwota może nie przytłacza, ale w porównaniu z ilością pracy i częstotliwością wrzucania filmów, muszę być szczery i powiedzieć, że nie przemęczyłem się zbytnio. Jestem dość leniwy prowadząc kanał, ale staram się, aby każdy odcinek był przynajmniej o 1% lepszy od poprzedniego.

Treść jest królem

Dalej – treść. Treść jest królem – jak mówi przysłowie. Myślę, że bardzo ważne jest, jakie treści dajesz ludziom. Bo jak się mówi o jakichś ciekawych rzeczach, które interesują waszych widzów, całą społeczność, to te filmy ogląda się tak zwanym czasem oglądania przez długi czas. Masz duży, wysoki odsetek czasu oglądania. Ma to również bardzo pozytywny wpływ na algorytm YouTube, więc z czasem będzie polecał Twoje filmy innym.

Nauczyłem się tego. Moje filmy na YouTube to w zasadzie gadająca głowa, ale spójrz, są różne przerywniki filmowe, różne wstawki, niektóre filmy fabularne. Tu będzie napis. Dużo się dzieje. Jest powiększanie, pomniejszanie i pomniejszanie. Dużo się dzieje.

treści

  • Kanały YouTube dla małych i średnich firm – czy warto?
  • Ile kosztuje kanał YouTube?
  • Jaki cel możesz osiągnąć w YouTube?
  • Skąd wiesz, że Twój film w YouTube osiąga wyniki?
  • Kiedy kanał YouTube się opłaca?

Prawdopodobnie już wiesz, że kanał YouTube to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej opłacalnych sposobów na zwiększenie sprzedaży Twojej firmy. Jest 2,56 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie (Statista, 2022), co daje dostęp do ogromnej puli potencjalnych klientów. Jednak to wszystko nie oznacza, że ​​musisz szybko zacząć robić filmy dla swojej firmy. Doskonale wiesz, że aby nie tracić czasu i odnieść prawdziwy sukces na YouTube potrzebujesz:

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad