Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje milion wizyt na YouTube?

Nie chcę tu przesadzać, ale nawet biorąc pod uwagę, że za 1 milion wyświetleń na polskim YouTubie dostaje od 1000 do 2000 złotych z reklam – jeśli spojrzeć na oglądalność filmów Frizy (prawie wszystkie) i częstotliwość Dzięki ich publikacji popularny YouTuber zdecydowanie nie zarabia 2 679 zł miesięcznie na reklamie w serwisie. Był chyba czas, kiedy robił filmy jak z karabinu maszynowego, a to mogło kosztować ponad 2000 zł, ale dzień. Jeśli ktoś nie wie, o czym są filmy Friza (a całkowicie rozumiem, że może nie wiedzieć), podpowiem. Wskocz do basenu z balkonu, przyklej je taśmą klejącą, popływaj w plastikowych piłkach lub rób inne psikusy z przyjaciółmi. Spójrzmy prawdzie w oczy, to nie jest ambitna treść, nawet jeśli uważamy ją za rozrywkę. A już na pewno nie tak ambitne, jak wywiady Paciorka, któremu przed wyborami udało się np. zaprosić przed kamerę i mikrofon kandydatów na urząd Prezydenta RP. Jako pierwszy YouTuber dostarczamy.

Krzysiek napisał niedawno w Antywebie, że „mikro” influencerzy zarabiają ponad tysiąc złotych za post. Trochę trudno mi uwierzyć, że na polskim podwórku jest podobnie – ale też widać niezłe rozproszenie, zwłaszcza gdy samemu przyjrzeć się zawartości. I można śmiało powiedzieć, że niektóre kolaboracje na Instagramie są po prostu okropne.

Ile YouTube zapłaci za 1000 wyświetleń w Polsce w 2021 roku

Czyli za 1000 wyświetleń na YouTube w tym przypadku zapłacą około 0,0858 zł.

Ile zarobisz w YouTube w 2021 roku? Jak wylicza LifeTube, gamingowi YouTuberzy (gry komputerowe) zarabiają średnio około 2270 zł za film, który wygenerował milion wyświetleń, podczas gdy np. influencerzy urodowi (lifestyle) zarabiają ponad 5500 zł.

Ile zarabiasz za MILION wyświetleń na Youtube❓

Spójrz na statystyki:

Od początku istnienia mojego kanału, czyli od 19 października 2014 do teraz, Mam 194,5 miliona wyświetleń, zarobiłem 262 235 $ czyli około 1 022 716 PLN.

Statystyki i formaty reklam używane na YouTube

Rodzaje reklam na YouTube

Ponad 110 000 osób oglądało film Popko na YouTube przez około miesiąc, co 0,42 przyniosło zysk NOTATKI 2 dolary, więc przy kursie wymiany 1 dolar = 3,9 zł dochód przed opodatkowaniem wynosi 9,44 zł. Szczegółowe wyliczenia porównujące polskie i amerykańskie zarobki na YouTube w dalszej części artykułu.

Reklama na YouTube – dlaczego warto?

YouTube ma wielką moc – w samej Polsce ponad 90% internautów korzysta z tego portalu. Coraz częściej mówi się też, że reklama na YouTube jest skuteczniejsza niż to, co jest pokazywane w telewizji – i nie trzeba dodawać, że jest dużo tańsza 😉 Przy tego typu reklamach niezwykle ważne jest, abyś zdecydował, z jakiego budżetu zamierzasz korzystać. wydać na reklamę i można osiągnąć fajny efekt praktycznie z każdym. Ponadto YouTube oferuje wiele możliwych form reklamy – tak wiele, że powstał na ten temat osobny artykuł. Sprawdź, która reklama najlepiej odpowiada potrzebom Twojej marki.

Reklama w YouTube jest uważana przez wielu ekspertów za najlepszą formę reklamy online, która wpływa na świadomość marki.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad