Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje milion wizyt na YouTube

Średnio zarabiasz od 1 do 7 zł za 1000 wyświetleń na polskim YouTube. W większości przypadków jest to około 1-3 zł.

Tak więc za 1000 wyświetleń na YouTube w tym przypadku nagradzane jest około 0,0858 centa.

Ale nie dla wszystkich, więc ilość – nie jakość

Nie chcę tu przesadzać, ale weź też pod uwagę, że za 1 milion wyświetleń na polskim YouTube dostajesz 1000-2000 zł z reklamy – Oglądane Sądząc po liczbie widzów filmów Friza (prawie wszystkie) oraz częstotliwości ich publikacji, popularny YouTuber zdecydowanie nie zarabia 2679 zł miesięcznie na reklamie w internecie. Był chyba czas, kiedy robił filmy jak z karabinu maszynowego, a to mogło kosztować ponad 2000 zł, ale dzień. Jeśli ktoś nie wie, o czym są filmy Friza (a całkowicie rozumiem, że może nie wiedzieć), podpowiem. Wskocz do basenu z balkonu, przyklej je taśmą klejącą, popływaj w plastikowych piłkach lub rób inne psikusy z przyjaciółmi. Spójrzmy prawdzie w oczy, to nie jest ambitna treść, nawet jeśli uważamy ją za rozrywkę. A już na pewno nie tak ambitne, jak wywiady Paciorka, któremu przed wyborami udało się np. zaprosić przed kamerę i mikrofon kandydatów na urząd Prezydenta RP. Jako pierwszy YouTuber dostarczamy.

Krzysiek napisał niedawno w Antywebie, że „mikro” influencerzy zarabiają ponad tysiąc złotych za post.

Trochę trudno mi uwierzyć, że na polskim podwórku jest podobnie – ale też widać niezłe rozproszenie, zwłaszcza gdy samemu przyjrzeć się zawartości. Można śmiało powiedzieć, że niektóre kolaboracje na Instagramie są po prostu okropne.

Ile zarabiasz za MILION wyświetleń na Youtube❓

Spójrz na statystyki:

Od początku istnienia mojego kanału, czyli od 19 października 2014 do teraz, Mam 194,5 miliona wyświetleń, zarobiłem 262 235 $ czyli około 1 022 716 PLN.

Różnica w zarobkach YouTube’a w Polsce i Stanach Zjednoczonych

Co ciekawe w Stanach Zjednoczonych stawki dla reklamodawców są podobne jak w Polsce, z tą różnicą, że kończymy nie w złotówkach, a w DOLARACH mieć . O czym więc można pomyśleć, nagrywając po angielsku?

Wtedy zamiast szacowanych 1200 zł na milion wyświetleń zarabiamy 1200 dolarów amerykańskich, co przy kursie 3,9 zł = 1 dolar amerykański daje nam: 4680 zł na milion wyświetleń. Mniejsze niż w Polsce wykorzystanie adblockerów i dotarcie do międzynarodowej publiczności nie tylko z USA może również przyczynić się do wyższych przychodów. Warto więc o tym pomyśleć planując swój kanał, nawet jeśli przychody z reklam w Polsce i za granicą to tylko niewielki procent tego, co zarabiają «YouTuberzy», bo….

Twoja reklama na YouTube – dołącz do nas!

Jeśli chcesz zareklamować się na YouTube i skorzystać z umiejętności i doświadczenia ludzi z branży, daj mi znać! Z przyjemnością stworzymy z Tobą idealną kampanię! A naszą ofertę otrzymasz już za kilka minut, sprawdź!

Jako firma specjalizująca się w obu formach reklamy – zewnętrznej i internetowej – mamy możliwość przygotowania dla Państwa kompleksowej kampanii reklamowej łączącej te dwa światy. A z doświadczenia wiemy, że takie rozwiązanie jest niezwykle skuteczne! Chętnie pomożemy Ci w Twojej kampanii!

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad