Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje wbicie gazu w dowód 2022?

Koszty rejestracji dla większości wynajmujących wahają się od 325 zł netto do 450 zł netto, przy czym najczęściej płaci się 350 zł netto. Na tę opłatę składają się: koszty urzędowe 180,50 zł w przypadku rejestracji nowego samochodu z Polski lub 256 zł w przypadku samochodu sprowadzonego z zagranicy + marża wypożyczalni.

Dokładną cenę znajdziesz w tabeli opłat i prowizji wypożyczalni. Jeśli zamiast klasycznego wynajmu masz umowę najmu z ryczałtem i prowizją, często w ramach ryczałtu rocznego (od 100 do 200 zł netto), rejestracja jest wliczona w cenę i nic nie dopłacasz.

Krok 3: Coroczny przegląd techniczny

Na tym formalności związane z instalacją LPG się nie kończą. Po zamontowaniu i legalizacji instalacji LPG/CNG w pojeździe wymagany jest coroczny przegląd techniczny. W tym celu musimy mieć przy sobie duplikat świadectwa badania typu dla typu mocowania oraz świadectwa zbiornika gazu. – Zdarza się, że właściciele pojazdów wyposażonych w LPG/CNG gubią dokumenty wymagane do corocznego przeglądu technicznego. W takim przypadku należy utworzyć duplikaty. Aby otrzymać kopię oświadczenia o zatwierdzeniu metody instalacji, należy skontaktować się bezpośrednio z warsztatem, który montował instalację LPG/CNG w pojeździe, lub z posiadaczem homologacji. W celu uzyskania duplikatu certyfikatu butli gazowej skontaktuj się z TDT jako osobą prawną, która przeprowadzi legalizację – dodaje Marek Bezubik.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″] Wydanie obu dokumentów zawsze podlega opłacie. W zależności od organu wydającego dokument czas oczekiwania wynosi od 1 do 3 tygodni.

Wniosek o zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym – POBIERZ

Wniosek o zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym – szablon (DOC) Wniosek o zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym – szablon (PDF )

Zanim udasz się do Ministerstwa Komunikacji, upewnij się, że zgromadziliśmy wszystkie niezbędne dokumenty w jednym miejscu. Należy koniecznie zabrać ze sobą aktualne techniczne prawo jazdy i kartę pojazdu (jeśli została wydana) oraz własny dowód osobisty. Inne pisma zależą od sprawy, którą chcemy załatwić. W zależności od sytuacji funkcjonariusz może zażądać:

  • wypisu z dowodu rejestracyjnego sposobu montażu dostosowującego dany typ pojazdu do zasilania gazowego – dokument wydany przez posiadacza dowodu rejestracyjnego na podstawie dokumentacji rajdu montażowego. Wszystkie dane paszportowe muszą być zgodne z danymi pojazdu, instalacji gazowej i zbiornika;
  • Świadectwo na cysternę (inaczej paszport) – zaświadczenie o przeglądzie i dopuszczeniu do eksploatacji cysterny przez Transportowy Dozór Techniczny. Wszystkie dane w paszporcie muszą być zgodne z danymi na tabliczce znamionowej zbiornika;
  • Faktura za wykonaną usługę – dokument wystawiony przez montownię;
  • Karta gwarancyjna i instrukcja obsługi.
  • bez faktury, nie możemy uzyskać żadnej gwarancji;
  • bez świadectwa homologacji i paszportu zbiornika nie możemy przeprowadzić przeglądu technicznego. Dodatkowo będziemy mieć problem ze sprzedażą, gdyż nowy właściciel będzie go potrzebował do badań technicznych.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad