Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile ktoś zarabia za 1 milion wizyt na YouTube?

Nie chcę tu przesadzać, ale nawet biorąc pod uwagę, że za 1 milion wyświetleń na polskim YouTubie dostaje od 1000 do 2000 złotych z reklam – jeśli spojrzeć na oglądalność filmów Frizy (prawie wszystkie) i częstotliwość Dzięki ich publikacji popularny YouTuber zdecydowanie nie zarabia 2 679 zł miesięcznie na reklamie w serwisie. Był chyba czas, kiedy robił filmy jak z karabinu maszynowego, a to mogło kosztować ponad 2000 zł, ale dzień. Jeśli ktoś nie wie, o czym są filmy Friza (a całkowicie rozumiem, że może nie wiedzieć), podpowiem. Wskocz do basenu z balkonu, przyklej je taśmą klejącą, popływaj w plastikowych piłkach lub rób inne psikusy z przyjaciółmi. Spójrzmy prawdzie w oczy, to nie jest ambitna treść, nawet jeśli uważamy ją za rozrywkę. A już na pewno nie tak ambitne, jak wywiady Paciorka, któremu przed wyborami udało się np. zaprosić przed kamerę i mikrofon kandydatów na urząd Prezydenta RP. Jako pierwszy YouTuber dostarczamy.

Krzysiek napisał niedawno w Antywebie, że „mikro” influencerzy zarabiają ponad tysiąc złotych za post. Trochę trudno mi uwierzyć, że na polskim podwórku jest podobnie – ale też widać niezłe rozproszenie, zwłaszcza gdy samemu przyjrzeć się zawartości. Można śmiało powiedzieć, że niektóre kolaboracje na Instagramie są po prostu okropne.

Ile zarabiasz za MILION wyświetleń na Youtube❓

Spójrz na statystyki:

Od początku istnienia mojego kanału, czyli od 19 października 2014 do teraz, Mam 194,5 miliona wyświetleń, zarobiłem 262 235 $ czyli około 1 022 716 PLN.

Milion wyświetleń w YouTube – ile to kosztuje?

Dla niektórych milion wyświetleń to liczba, która wydaje się niemożliwa do osiągnięcia. Są jednak w naszym kraju osoby, które z łatwością gromadzą taką widownię przed każdym swoim odcinkiem. Jak myślisz, ile YouTube płaci za 1000 wyświetleń w Polsce, a ile za milion? Okazuje się, że zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim – od samej stacji i jej grupy docelowej. Zanim przejdziemy do właściwych obliczeń, kilka faktów!

Wszystkich interesują przede wszystkim twarde fakty i konkretne liczby, ale w poniższym artykule możemy sobie wyobrazić proporcje cen. Dlaczego to się dzieje? Ze względu na reklamy wyświetlane na tym kanale lub filmie. Będą różne ceny reklam dla produktów dla dorosłych i inne dla kanałów dla dzieci.

Zakład, zakład nigdy nie będzie taki sam. Ile YouTube płaci za milion wyświetleń? Tutaj również czas będzie miał wpływ – im większa konkurencyjność firm chcących wyświetlać swoją reklamę, tym wyższe będą te stawki. Można więc śmiało powiedzieć, że rzeczywisty czas zbiorów przypada na okres między Bożym Narodzeniem a Czarnym Tygodniem. Ale czy naprawdę tak jest? Milion wyświetleń na YouTube – ile to pieniędzy? Możemy zdradzić, że ceny mogą sięgać 500 zł lub więcej. Czy to brzmi jak dużo, a może trochę? Niektórym powyższy wskaźnik wydaje się bardzo niski, ponieważ pierwsze kanały nie są w stanie przekroczyć kilku tysięcy wyświetleń, ale są też takie, które szybko te liczby osiągają. Jeśli zastanawiasz się, ile zarabiasz za 1 milion wyświetleń na YouTube, poczekaj – sprawdziliśmy też najlepszych YouTuberów w Polsce i zadaliśmy im to pytanie. Podane przez nich liczby są imponujące!

Sponsorowanie marki YouTube

Lokowanie produktu, lobbing dotyczący treści i czysty sponsoring to główne źródła dochodów większości użytkowników YouTube. Streamery gamingowe ze słuchawkami znanej firmy umieść na aparacie w taki sposób, aby logo marki było zawsze widoczne – to nie przypadek. Obiektywny przegląd tuszy do rzęs, w których jedna marka bije inne – może nie do końca obiektywna. Jak działa sponsoring na YouTube – znane marki płacą youtuberom liczbą wyświetleń i subskrybentów za promowanie swoich marek na kanale.

Według raportu portalu APYnews, aż 75% znanych youtuberów w Polsce przyznaje, że branded content jest dla nich najważniejszym źródłem dochodów. Jest szczególnie popularny w trzech kategoriach: gry, styl życia i rozrywka. Co ciekawe, najczęstszą formą rozliczeń jest barter – omawiany lub prezentowany sprzęt pozostaje w ramach wynagrodzenia twórcy filmu. Zyski płyną wtedy tylko z programu AdSense. A ten z milionami wyświetleń w końcu zaczyna się opłacać.

Różnica w zarobkach YouTube’a w Polsce i Stanach Zjednoczonych

Co ciekawe w Stanach Zjednoczonych stawki dla reklamodawców są podobne jak w Polsce, z tą różnicą, że kończymy nie w złotówkach, a w DOLARACH mieć . O czym więc można pomyśleć, nagrywając po angielsku?

Wtedy zamiast szacowanych 1200 zł na milion wyświetleń zarabiamy 1200 dolarów amerykańskich, co przy kursie 3,9 zł = 1 dolar amerykański daje nam: 4680 zł na milion wyświetleń. Mniejsze niż w Polsce wykorzystanie adblockerów i dotarcie do międzynarodowej publiczności nie tylko z USA może również przyczynić się do wyższych przychodów. Warto więc o tym pomyśleć planując swój kanał, nawet jeśli wpływy z reklam w Polsce i za granicą to niewielki procent tego, co zarabiają „YouTuberzy”, bo….

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad