Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile lat ma być YouTuber?

PewDiePie, Dude Perfect i HolaSoyGerman to obecnie najpopularniejsze postacie na arenie YouTube. Każde z kont ma dziesiątki milionów subskrybentów, a każdy z prowadzących stał się kimś w rodzaju celebryty. Kariera na YouTube jest szczególnie atrakcyjna dla młodszych odbiorców – możliwość swobodnego promowania swoich zainteresowań i uznanie to dwa aspekty, które sprawiają, że platforma jest gratką. Nie wymaga dużego wykształcenia, specjalnych umiejętności, a nawet… bycia dorosłym. Dlatego zawody policjantów, strażaków, aktorów i astronautów, o których kiedyś marzyły dzieci, zostały zastąpione filmowcami. Jak więc powinniśmy zareagować, gdy dziecko zwraca się do nas i mówi: „Mamo, Tato, chcę być Youtuberem”?

Dozwolone od… trzynastu lat

Czy dzieci mogą przesyłać treści do YouTube?

Niestety wiele witryn powiela mit, że YouTube istnieje od 13 lat. Znajduje to również odzwierciedlenie w informacjach, czy dzieci mogą przesyłać treści do YouTube.

Musisz mieć ukończone 16 lat, aby założyć konto na YT, przesyłanie przed swoimi szesnastymi urodzinami jest możliwe tylko z kontem rodzica.

Pasja

Kiedy zaczynasz przesyłać filmy, musisz mieć pojęcie o sobie i o treściach, które zamierzasz publikować na swoim kanale. Najlepszym sposobem na dotarcie do odbiorców są tematy, o których mówisz, które są Twoją pasją. Jesteś bardziej wiarygodny, gdy mówisz o tym, co wiesz.

Każdy YouTuber chce jak największej liczby wyświetleń swoich filmów. To wymaga dużej kreatywności. Youtuber musi mieć głowę pełną pomysłów, aby wciąż wymyślać nowe motywy do swoich filmów, aby przyciągnąć uwagę odbiorców i zwiększyć liczbę wyświetleń. Ważne jest również zdobywanie nowych umiejętności.

reZigiusz – kim on jest?

Osoby z kanałami YouTube są mniej lub bardziej rozpoznawalne. Jednym z najbardziej znanych youtuberów jest młody człowiek z Rybnika, reZigiusz. Popularność i sławę, jaką reZigiusz zdobył na YouTube zawdzięcza swoim nagraniom, w których pokazywał swoje życie bez dodatkowych filtrów i koloryzacji. reZigiusz nigdy nie udawał kogoś, kim nie jest, a ludzie kochają go za szczerość i naturalność.

Imię reZigiusz to oczywiście jego pseudonim sceniczny, prawdziwe nazwisko YouTubera to Remigiusz Wierzgoń. Chłopak od wielu lat używa na YouTubie imienia reZigiusz.

Rodzicu, interweniuj. Sensitive

Naszym zadaniem jest wytłumaczenie dziecku kilku zasad, które obowiązują praktycznie w każdym portalu społecznościowym i publikacji w Internecie. Co możemy powiedzieć dzieciom o publikowaniu filmów na TikTok:

  • Pomyśl, zanim coś opublikujesz. Nie wszystkie „zabawne” sytuacje nadają się do publicznego pokazywania.
  • Post (film) może mieć różne tryby prywatności – może nie być dostępny dla wszystkich.
  • W każdej społeczności nie brakuje hejterów i zwiastunów. Zawsze znajdzie się ktoś, kto spróbuje uspokoić młodego autora. Powinniśmy uczyć dzieci, aby nie bały się negatywnych komentarzy (zobacz, jak rozmawiać z dzieckiem o hejcie i innych pułapkach związanych z publikowaniem materiałów w Internecie)…
  • Na TikToku, podobnie jak gdzie indziej, treści dla Być nieodpowiednim dla dzieci oraz osoby złośliwie podszywające się pod dzieci lub młodzież. Naucz swoje dziecko zgłaszania nieodpowiednich treści lub zachowań – nie tylko rodzicom, ale także administratorom portalu (są do tego dedykowane przyciski).

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad