Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile lat musisz mieć kanał YouTube?

PewDiePie, Dude Perfect i HolaSoyGerman to obecnie najpopularniejsze postacie na arenie YouTube. Każde z kont ma dziesiątki milionów subskrybentów, a każdy z prowadzących stał się kimś w rodzaju celebryty. Kariera na YouTube jest szczególnie atrakcyjna dla młodszych odbiorców – możliwość swobodnego promowania swoich zainteresowań i uznanie to dwa aspekty, które sprawiają, że platforma jest gratką. Nie wymaga dużego wykształcenia, specjalnych umiejętności, a nawet… bycia dorosłym. Dlatego zawody policjantów, strażaków, aktorów i astronautów, o których kiedyś marzyły dzieci, zostały zastąpione filmowcami. Jak więc powinniśmy zareagować, gdy dziecko zwraca się do nas i mówi: „Mamo, Tato, chcę być Youtuberem”?

Dozwolone od… trzynastu lat

Ile musisz mieć lat, aby przesyłać filmy do YouTube?

Nie ma minimalnego wieku dla przesyłania do YouTube. Za zgodą rodziców można również zakwaterować dwuletnie dzieci. Jednak rodzice muszą być właścicielami opublikowanych treści, zarządzać nimi i nadzorować je.

Pamiętajcie, że najmłodsi nie są gotowi na hejt płynący z komentarzy. Jeśli publikujesz filmy swoich dzieci, wyłącz komentarze i staraj się chronić je przed złymi skutkami sławy.

Współpraca z innymi kanałami

Czy zauważyłeś, że szybko rozwijające się kanały pojawiają się najpierw u bardziej popularnych konkurentów w branży YouTube? Oczywiście nie chcę spamować prośbami twórców z milionem subskrybentów.

Ale może masz wśród znajomych kogoś, kto prowadzi kanał o podobnej tematyce. To świetny sposób, aby pokazać się światu – w końcu publiczności nie zabierzesz, a może niektórzy przyjdą i zostaną. Nikt nie przegra, a debiutant wygra. Tylko nie zapomnij od czasu do czasu zapłacić komuś tyle samo.

Co robić na kanale?

Fenomen między starszymi a młodszymi nastolatkami – kanał YouTube. Około 75% młodych ludzi zapytało, co chcieliby robić w przyszłości, że chcą być znanym youtuberem lub influencerem. Easy Bread odpowiada, musisz powiedzieć coś do kamery internetowej, a pieniądze same lecą!

Dlaczego warto założyć kanał firmowy na YouTube?

 • skuteczny kanał dotarcia do potencjalnych klientów i zwiększenia konwersji
 • darmowe konto łatwe do założenia
 • dostęp do statystyk i narzędzi reklamowych
 • wzrost rozpoznawalności widoczności na najpopularniejszych serwisach
 • możliwość bezpośredniej komunikacji z odbiorcą, zmniejszenie dystansu między firmą a klientem
 • szansa na dotarcie do odbiorcy, w którym buduje się zaufanie ich oczy
 • możliwość zarobienia większych pieniędzy na oryginalnych filmach
 • generowanie ruchu w innych kanałach, takich jak strona internetowa, strona docelowa czy media społecznościowe
 • wideo wiąże tę publiczność
 • Filmy dają możliwość przekazania większej ilości informacji w krótszym czasie
 • Kanał YT to doskonałe narzędzie ect. uzupełnieniem naszej strategii marketingowej i budowania wizerunku online
 • jest świetne forum dyskusyjne

To są najważniejsze argumenty iz pewnością nie jedyne. Jeśli zdajesz sobie sprawę z korzyści płynących z założenia i prowadzenia kanału YouTube, łatwiej będzie Ci wykonać ten krok i po prostu spróbować. To też jest w tym wszystkim ważne – możesz spróbować, a jeśli w którymś momencie stwierdzisz, że to nie dla Ciebie lub nie masz o sobie pojęcia, zawsze możesz zrezygnować z tej formy aktywności. Bez konsekwencji, kosztów i strat. Nie masz nic do stracenia, a wiele do zyskania, tworząc kanał na YT. Pod warunkiem oczywiście, że masz pomysł jak go uruchomić.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad