Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile najwięcej dzieci urodziło się naraz

Niemowlęta karmione naturalną mieszanką od matki jedzą częściej niż te karmione mlekiem modyfikowanym. Noworodki zazwyczaj ssą pierś matki co 2-3 godziny. W miarę dojrzewania układu pokarmowego czas między posiłkami stopniowo się wydłuża, a żołądek Twojego dziecka rośnie — rozmiar wiśni po urodzeniu i jajko kurze miesiąc później.

W większości przypadków niemowlę karmione piersią zużywa około 90% dostępnego mleka matki w ciągu pierwszych 10 minut ssania każdej piersi – choć nie jesteśmy w stanie określić, ile mililitrów pokarmu zjadło, możemy to określić zakładasz, że jest w stanie wypełnić karmienie. Po tym czasie może odsunąć się od klatki piersiowej lub po prostu zasnąć.

Kolejna ciąża bliźniacza

Jeszcze bardziej zaskakujący jest fakt, że 6 lat temu Gosiame Tamara Sithole urodziła bliźnięta. Zarówno ona, jak i jej mąż czuli, że następna ciąża może być również bliźniakami, ale spodziewali się trojga dzieci zamiast dziesięciorga.

Ciąża była wynikiem naturalnych wysiłków, kobieta nie była leczona z powodu niepłodności. Dzieci czują się dobrze, ale jeszcze przez kilka miesięcy będą musiały zostać w szpitalu.

Najstarsza matka świata

Najstarszą matką świata wpisaną do Księgi Rekordów Guinnessa jest Hinduska Omkari Panwar. Miała 70 lat, kiedy urodziła bliźnięta. Co ciekawe, najstarszy ojciec świata również pochodzi z Indii. Ramajita Raghaj został ojcem w wieku 96 lat. Polski ojciec rekordzisty miał „zaledwie” 81 lat.

Pięcioletnia peruwiańska dziewczynka została najmłodszą matką na świecie. Lina Medina Lazo miała dokładnie 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni, kiedy urodziła swoje pierwsze dziecko – syna. Mówi się, że dziewczyna jest bardzo dojrzała fizycznie i dlatego może zajść w ciążę.

Pierwszą miesiączkę dostała, gdy miała 3 lata. Oczywiście nie oznacza to, że była gotowa zostać matką. Dziecko Liny było prawdopodobnie produktem kazirodztwa z jej własnym ojcem. Poród odbył się przez cesarskie cięcie, ponieważ naturalny poród zagroziłby życiu dziewczynki. Przez długi czas – syn Liny traktował ją jak starszą siostrę – prawdę poznał dopiero dużo później. Dziś kobieta ma prawie 90 lat.

Najstarszy ojciec na świecie

Rekord ten należy do Hindusa Ramajit Raghay, który po raz pierwszy został ojcem w wieku 94 lat. Co ciekawe, dwa lata później miał kolejne potomstwo.

Najstarszym ojcem w Polsce jest pan Andrzej Słupecki z Pasymia, który w wieku 81 lat miał syna.

Pasja do alkoholu

Dzięki swoim zwycięstwom w zapasach w 1974 roku Roussimoff został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najlepiej opłacany zapaśnik w historii. Jego pensja wynosiła 400 000 dolarów rocznie. André był również bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o spożycie alkoholu. Znane są jego osiągnięcia w tej dziedzinie.

Kiedyś wypił 119 piw w sześć godzin, czyli około 41 litrów. To średnio jedna puszka co trzy minuty, a potem traci przytomność. Stało się to w hotelowym korytarzu i nikt nie mógł go przenieść ze względu na jego rozmiar. Nakryto go więc kocem fortepianowym i pozostawiono spać do rana.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad