Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile pieniędzy zarobisz na milion wizyt na YouTube?

Na to pytanie najlepiej odpowie ktoś z większym doświadczeniem i zasięgiem ode mnie – Vlogger – Gracz Remigiusz Maciaszek, Krytyk Gier znany lepiej jako Rock Alone.

W poniższym filmie opowiada o tym, ile wyświetleń potrzeba, by zarobić 3200 USD miesięcznie, i dlaczego lepiej jest współpracować bezpośrednio z reklamodawcami niż korzystać z reklam oferowanych przez YouTube.

YouTube stał się sposobem na życie wielu osób

YouTube był kiedyś platformą, na której można było znaleźć nieprofesjonalne filmy, często bardzo słabej jakości. Przekrój tematyczny był od początku bardzo szeroki i zmienia się do dziś. Jednak treść publikowana na tych stronach uległa zmianie.

YouTube jest dziś pełen filmów nagranych profesjonalnym sprzętem, który często kosztuje dużo pieniędzy. Dla wielu osób tworzenie i publikowanie filmów stało się sposobem na życie, czasem na bardzo wysokim poziomie.

Ile zarabiasz za MILION wyświetleń na Youtube❓

Spójrz na statystyki:

Od początku istnienia mojego kanału, czyli od 19 października 2014 do teraz, Mam 194,5 miliona wyświetleń, zarobiłem 262 235 $ czyli około 1 022 716 PLN.

Jak zarabiać na YouTube?

Na YouTube możesz zarobić dużo pieniędzy. Dla wielu osób tworzenie treści wideo stało się ważnym źródłem dochodu. Terminy „youtuber” czy „vlogger” nie są już tak zaskakujące, jak ich pojawienie się w mainstreamowych mediach. Jeśli jednak chcesz zyskać popularność i wysokie dochody ze swoich kanałów YouTube, musisz dużo pracować.

Zasady współpracy z YouTube są dość jasne: przesyłaj oryginalne filmy, do których masz pełne prawa autorskie; Twórz ciekawe treści na temat, który Cię interesuje; Słuchaj swoich fanów i reaguj na ich potrzeby. Nie staraj się osiągać zysków, ponieważ musisz wykazać się determinacją, aby je osiągnąć.

Niedawno zmieniona polityka finansowa YouTube znacznie zwiększyła wymagania dla twórców. Aby zacząć zarabiać, musisz mieć co najmniej 1000 fanów swojego kanału i ponad 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W teorii powinno to zmusić autorów do cięższej pracy nad jakością materiałów. Jak zwykle praktyka była trochę inna niż zakładano: celebryci z YouTube’a zyskali jeszcze większą popularność, a mali YouTuberzy stracili źródło utrzymania. Właściwie źródło, bo duże pieniądze zaczynają się od kilku milionów wyświetleń.

Podzielmy to przez 24 miesiące. 2679 zł i 77 groszy

Niewiele, prawda? Cóż, niewiele, jeśli spojrzymy na to z punktu widzenia wykonanej pracy, ambicji projektu, gości czy ogólnej wysokiej jakości projektu. Warto zauważyć, że w materiałach Paciork nie ma załączników ograniczających monetyzację filmów, więc jest bardzo prawdopodobne, że wszystkie lub większość wyświetleń generowała przychody. 22,1 miliona wyświetleń. Mnóstwo pieniędzy w kieszeni, ale tylko jeśli spojrzysz na to jako na jednorazowy zastrzyk gotówki z punktu widzenia pełnej kwoty. A gdzie są koszty powodowane przez kanał? Gdzie są wydatki na sprzęt – kamery, mikrofony, oświetlenie?

To takie dziwne, że od dłuższego czasu YouTube wyświetla reklamy z karabinu maszynowego i zmusza do kupowania płatnego YouTube Premium. Często się załamuję, bo doprowadza mnie to do szału. Tymczasem pieniądze nadal są symboliczne dla twórców.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad