Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile pieniędzy zarobisz za milion wizyt na YouTube?

Nie chcę tu przesadzać, ale nawet biorąc pod uwagę, że za 1 milion wyświetleń na polskim YouTubie dostaje od 1000 do 2000 złotych z reklam – jeśli spojrzeć na oglądalność filmów Frizy (prawie wszystkie) i częstotliwość Dzięki ich publikacji popularny YouTuber zdecydowanie nie zarabia 2 679 zł miesięcznie na reklamie w serwisie. Był chyba czas, kiedy robił filmy jak z karabinu maszynowego, a to mogło kosztować ponad 2000 zł, ale dzień. Jeśli ktoś nie wie, o czym są filmy Friza (a całkowicie rozumiem, że może nie wiedzieć), podpowiem. Wskocz do basenu z balkonu, przyklej je taśmą klejącą, popływaj w plastikowych piłkach lub rób inne psikusy z przyjaciółmi. Spójrzmy prawdzie w oczy, to nie jest ambitna treść, nawet jeśli uważamy ją za rozrywkę. A już na pewno nie tak ambitne, jak wywiady Paciorka, któremu przed wyborami udało się np. zaprosić przed kamerę i mikrofon kandydatów na urząd Prezydenta RP. Jako pierwszy YouTuber dostarczamy.

Krzysiek napisał niedawno w Antywebie, że „mikro” influencerzy zarabiają ponad tysiąc złotych za post. Trochę trudno mi uwierzyć, że na polskim podwórku jest podobnie – ale też widać niezłe rozproszenie, zwłaszcza gdy samemu przyjrzeć się zawartości.

I można śmiało powiedzieć, że niektóre kolaboracje na Instagramie są po prostu okropne.

YouTube stał się sposobem na życie wielu osób

YouTube był kiedyś platformą, na której można było znaleźć nieprofesjonalne filmy, często bardzo słabej jakości. Przekrój tematyczny był od początku bardzo szeroki i zmienia się do dziś. Jednak treść publikowana na tych stronach uległa zmianie.

YouTube jest dziś pełen filmów nagranych profesjonalnym sprzętem, który często kosztuje dużo pieniędzy. Dla wielu osób tworzenie i publikowanie filmów stało się sposobem na życie, czasem na bardzo wysokim poziomie.

Ile zarabiasz za 1000000 wyświetleń na yt i innych platformach?

Chociaż dla obecnego pokolenia coś takiego jak zakupy online wydaje się oczywiste, dane pokazują, że rynek ten NIE jest tak rozwinięty, jak mogłoby się wydawać – mówią o około 5% całego rynku – z prognozą na kolejne i dodatkowe zyski.

Ta informacja jest na tyle ważna w tym wątku, że obecnie zgłaszane zarobki będą prawdopodobnie stanowić coraz mniejszy procent obecnych zarobków twórców każdego miesiąca, ponieważ coraz więcej firm otwiera się na ten świat, a tym samym zwiększa zarobki reklamodawców.

Ile zarabiasz za MILION wyświetleń na Youtube❓

Spójrz na statystyki:

Od początku istnienia mojego kanału, czyli od 19 października 2014 do teraz, Mam 194,5 miliona wyświetleń, zarobiłem 262 235 $ czyli około 1 022 716 PLN.

Analiza, dlaczego tak mało zarobiłem na tym filmie w YouTube?

Zakładam, że na zarobki na YT wpływa kilka czynników, a mianowicie:

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad