Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile płaci na YouTube?

Wielu YouTuberów, zwłaszcza początkujących, szuka źródła dochodu w programie partnerskim YouTube o nazwie AdSense. Po podłączeniu właściciel wideo zgadza się nie wyświetlać żadnych reklam w swoich produkcjach. Ma wybór gdzie i jakie reklamy się pojawiają, a zyski czerpie z ilości wyświetleń lub kliknięć w sponsorowany materiał. Niestety wbrew oczekiwaniom nie są to kokosy.

Google nie podaje konkretnych danych na temat tego, ile możesz zarobić w AdSense. Sami użytkownicy też niechętnie się nimi dzielą, zwłaszcza że warunki poszczególnych umów mogą się nieznacznie różnić. Pewne jest tylko to, że zyski z programu partnerskiego są zaskakująco niskie przy niewielkiej liczbie wyświetleń. Przeciętny użytkownik, który z trudem przekracza wymagane 1000 abonentów/4000 godzin, otrzymuje za swoją pracę 50-100 zł miesięcznie. Jak ujął to jeden z rozczarowanych twórców – „wystarczy na doner kebab”. AdSense płaci tylko wtedy, gdy przekroczysz milion wyświetleń miesięcznie.

Ile dokładnie zarabiają YouTuberzy?

Jeśli spojrzeć na liczby, nawet przeciętny youtuber nie ma na co narzekać. Ceny reklam wyświetlanych na YouTube wahają się od 0,50 zł do 5 zł.

Jeśli więc YouTuber, który ma średnio 50 000 wyświetleń pod filmem, publikuje ich 6 miesięcznie, może spodziewać się, że zarobi 150-1500 zł z rzędu na samych filmach. Wydaje się, że to niewiele, ale warto przyjrzeć się mniejszym kanałom, które widzimy i przekonać się, że sytuacja nie jest taka zła. Ponadto na wartość danego materiału wpływa wiele innych czynników, takich jak: tixagb_14)

 • typ reklamy
 • czas, jaki widz spędza na reklamach
 • kliknięcia reklamy
 • AdBlock (ogranicza zarobki YouTubera)
 • Opublikowane treści, które mają wpływ na kanał jakość
 • Temat kanału YouTube i przychody z 1000 wyświetleń

  Temat kanału jest jednym z głównych czynników, które decydują o tym, ile możesz na nim zarobić. Powszechnie wiadomo, że bank zapłaci więcej niż producent skarpet, a firma farmaceutyczna więcej niż hurtownia nabiału. To, kto się z Tobą reklamuje, zależy od tego, jakie treści masz na swoim kanale.

  Według serwisu freezl.pl średnie zarobki z kanałów reklamowych o różnej tematyce przedstawiają się następująco:

  Zarobki na YT – sprzedaż własnych produktów

  Innym sposobem na własna praca monetyzacyjna to sprzedaż własnych produktów – tu jest dużo miejsca.

  Czy jesteś pszczelarzem? handel miodem. Robisz piękne drewniane meble? Pozyskaj klientów na YT itp.

  Statystyki i formaty reklam używane na YouTube

  Rodzaje reklam na YouTube

  Ponad 110 000 osób oglądało film Popko przez około miesiąc na YouTube, w wyniku czego w zysku 2,42 USD, czyli przy kursie 1 USD = 3,9 zł, zysk przed opodatkowaniem wynosi 9,44 zł. Szczegółowe wyliczenia porównujące polskie i amerykańskie zarobki na YouTube w dalszej części artykułu.

  Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
  Privacidad