Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile płaci YouTube w Hiszpanii?

AdSense — ile można zarobić na reklamach w YouTube?

Wielu YouTuberów, zwłaszcza początkujących, zwraca się do programu partnerskiego YouTube o nazwie AdSense jako źródła dochodu. Po podłączeniu właściciel wideo zgadza się nie wyświetlać żadnych reklam w swoich produkcjach. Ma wybór gdzie i jakie reklamy się pojawiają, a zyski czerpie z ilości wyświetleń lub kliknięć w sponsorowany materiał. Niestety wbrew oczekiwaniom nie są to kokosy.

Google nie podaje konkretnych danych na temat tego, ile możesz zarobić w AdSense. Sami użytkownicy też niechętnie się nimi dzielą, zwłaszcza że warunki poszczególnych umów mogą się nieznacznie różnić. Pewne jest tylko to, że zyski z programu partnerskiego są zaskakująco niskie przy niewielkiej liczbie wyświetleń. Przeciętny użytkownik, który z trudem przekracza wymagane 1000 abonentów/4000 godzin, otrzymuje za swoją pracę 50-100 zł miesięcznie. Jak ujął to jeden z rozczarowanych twórców – „wystarczy na doner kebab”. AdSense płaci tylko wtedy, gdy przekroczysz milion wyświetleń miesięcznie.

Ile zarabia youtuber w Polsce?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Każdy YouTuber pracuje w innej branży i ma inne taryfy. Zarabianie w YouTube ma wiele różnych form. Nie zarabiasz bezpośrednio na wyświetleniach, ale od tego zależą Twoje dochody, ponieważ im więcej wyświetleń uzyska Twój film, tym więcej reklam się wyświetli. Często przyjmuje się, że film, który ma 1 000 000 wyświetleń, przynosi 500 zł. Poniżej przedstawiono średnie miesięczne zarobki autorów w poszczególnych kategoriach.

Należy pamiętać, że zarobki YouTuberów zależą od wielu innych czynników.

Obejmuje to lokowanie produktu i sponsoring. Znane marki płacą YouTuberom dużo pieniędzy za prezentowanie swoich produktów i wystawianie im pozytywnych recenzji. Analizuję tylko zarobki z reklam AdSense. Okazuje się też, że często zupełnie obcy człowiek może wygenerować znacznie lepsze przychody z reklam niż znany Youtuber. Jak to możliwe?

Korzystanie z taryfy polskiego operatora

Najważniejsze jest to, że w ramach taryfy polskiego operatora mamy limit danych, który można wykorzystać za darmo w krajach UE. Na przykład przy abonamencie 5 GB w T-Mobile jest to pakiet 1 GB do wykorzystania za granicą. W ofercie mojej firmy mam 10 GB w Polsce i 5,5 GB w krajach UE, co pozwala mi swobodnie z nich korzystać podczas kilkudniowych wyjazdów. Zgodnie z regulacjami UKE operatorzy mogą doliczać symboliczną kwotę za każdy 1MB wysyłany z krajów UE i EOG, ale w Orange za 1GB transmisji jest dopłata tylko 1,90 zł.

Jeśli jednak komuś to nie wystarczy, można rozważyć zakup pakietu u swojego polskiego operatora i sprawdzić ceny takich pakietów. Za kolejne 4 gigabajty operatorzy naliczają ok. 50 zł, ale cena może się różnić w zależności od sieci, w której mamy telefon. Etui jest na tyle wygodne, że nie ma potrzeby instalowania dodatkowych kart SIM itp.

Różnica w zarobkach YouTube w Polsce i Stanach Zjednoczonych

Co ciekawe w Stanach Zjednoczonych stawki dla reklamodawców są podobne jak w Polsce, tylko w końcu nie mamy złotówki, tylko US DOLARÓW. O czym więc można pomyśleć, nagrywając po angielsku?

Wtedy zamiast szacowanych 1200 zł na milion wyświetleń zarabiamy 1200 dolarów amerykańskich, co przy kursie 3,9 zł = 1 dolar amerykański daje nam: 4680 zł na milion wyświetleń. Mniejsze niż w Polsce wykorzystanie adblockerów i dotarcie do międzynarodowej publiczności nie tylko z USA może również przyczynić się do wyższych przychodów. Warto więc o tym pomyśleć planując swój kanał, nawet jeśli przychody z reklam w Polsce i zagranicą to niewielki procent tego, co zarabiają „YouTuberzy”, bo….

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad