Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Ile płaci YouTube z 1000 subskrybentów?

Średnio zarabiasz od 1 do 7 zł za 1000 wyświetleń na polskim YouTube. W większości przypadków jest to około 1-3 zł.

Czy można zarabiać w YouTube i ile?

Na to pytanie najlepiej odpowie ktoś z większym doświadczeniem i zasięgiem ode mnie – Vlogger – Gracz Remigiusz Maciaszek, Krytyk Gier znany lepiej jako Rock Alone.

W poniższym filmie opowiada o tym, ile wyświetleń potrzeba, by zarobić 3200 USD miesięcznie, i dlaczego lepiej jest współpracować bezpośrednio z reklamodawcami niż korzystać z reklam oferowanych przez YouTube.

Czy zarabianie na reklamach to jedyna opcja?

Na szczęście nie. Nie zapominajmy, że w miarę rozwoju kanału, stanie się on rodzajem zgromadzenia ludzi podążających za ulubionym autorem. Dlatego wiele firm kontaktuje się bezpośrednio z twórcami, aby wspomnieć o ich produkcie lub usłudze w materiale. To rozwiązanie ma tę zaletę, że jesteśmy trochę mniej zależni od YouTube.

Zdobycie takiego sponsora może być wyzwaniem. Jeśli chcemy, aby ktoś chciał się u nas reklamować, musi chcieć być utożsamiany z naszą marką. Czasami jednak takie akcje sponsorowane mogą być bardzo kosztowne, sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Ile zarabiasz w YouTube?

W polskim internecie jest mało twardych danych – ani sam serwis, ani autorzy ich nie udostępniają. Jednak na podstawie powyższego raportu widać, że ponad połowa zarobków rodzimych artystów oscyluje między 1000 a 5000 zł miesięcznie.

Tylko 2% ankietowanych YouTuberów zadeklarowało dochody w przedziale od 50 000 do 100 000 zł, co pokazuje tylko dwóch YouTuberów z tak wysokimi dochodami w próbie 104 osób.

Raport pokazuje jeszcze jedną ciekawą zależność – wpływ liczby subskrypcji na przychody. W najniższym przedziale – od 1000 do 100 000 obserwujących – średnie wynagrodzenie ze współpracy z markami wynosiło 3700 zł. W kolejnym przedziale (do 250 000 abonentów) rośnie tylko o 1000 zł, ale od kolejnego (7200 do 500 000 abonentów) prawie się podwaja. Uwaga widza jest tu dosłownie na pierwszym miejscu.

Własny sklep internetowy lub usługi

Ta metoda jest świetna, jeśli jesteś przedsiębiorcą. Możesz też nim zostać, jeśli zbudujesz dużą publiczność i masz pomysł, jaki produkt chcesz stworzyć dla swoich widzów. Ja osobiście największe miesięczne zyski czerpię z własnych usług. Dobrą wiadomością jest to, że możesz zacząć zarabiać już od 1 odcinka przy użyciu tej metody. Od pierwszego materiału wideo możesz opowiedzieć o swojej firmie, pokazać, w czym pomagasz, i przemycić wezwania do działania, jak rozpocząć współpracę. Tak zdobyłem pierwszych klientów z 300 subskrybcjami na kanale! Magia!

Możesz także otworzyć kanał YouTube dla swojego sklepu internetowego i umieszczać tam swoje produkty. Bez względu na to, w jakiej branży jesteś, ta ścieżka, czyli własne produkty i usługi, będzie prawdopodobnie najbardziej dochodową branżą, która przyniesie Ci wiele tysięcy złotych miesięcznie.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad